Finał Pucharu Polski bez lublinianek. "Trzeba to wziąć na klatę"

MKS Funfloor Perła Lublin w rzadko spotykanych okolicznościach przegrała z KPR-em Gminy Kobierzyce 26:27 i nie zagra w finale Pucharu Polski. - Trzeba to wziąć na klatę - mówi lubelska trenerka Monika Marzec.

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Monika Marzec WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Monika Marzec
Początek meczu był bardzo obiecujący dla lublinianek. Szybko objęły kilkubramkowe prowadzenie, które utrzymywały praktycznie przez całą pierwszą połowę. Na drugą połowę zespół KPR-u wyszedł bardzo zdeterminowany i szybko dogonił rywalki. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, co zapowiadało ciekawą końcówkę spotkania.

- Prowadziliśmy jedną czy dwiema bramkami. Wtedy przytrafiła się niewykorzystana kontra i rzut karny, czyli dwie sytuacje, które powinniśmy zamienić na bramki. Wtedy pewnie łatwiej by nam się grało, trochę spokojniej. Zespół z Kobierzyc walczył do końca i wyjeżdżają stąd jako triumfatorki. Trzeba to wziąć na klatę - powiedziała Marzec.

Można więc powiedzieć, że o ostatecznym wyniku przesądził większy spokój i opanowanie Kobierek. Zawodniczki MKS-u Funfloor Perła z tym większy problem, mimo, że w ostatniej minucie szala zwycięstwa wydawała się lekko przechylać na ich stronę. Stało się jednak inaczej.

ZOBACZ WIDEO: "Królowa jest jedna". Wystarczyło, że wrzuciła to zdjęcie

- Grając bez najbardziej doświadczonej zawodniczki (Marty Gęgi - przyp. red.) niektórym zagotowały się głowy i w końcówce oddawały nieprzygotowane rzuty, popełniały błędy. Zabrakło nam zimnej głowy i boiskowego rozsądku. Ten bezpośredni rzut wolny po regulaminowym czasie gry był gwoździem do trumny - tłumaczyła trenerka gospodyń.

Jej podopieczne nie mają ostatnio dobrej passy. Najpierw dosyć niespodziewanie przegrały na własnym parkiecie ligowy mecz z Eurobud-em JKS Jarosław, by w następnej kolejce dopiero przysłowiowym rzutem na taśmę pokonać Młyny Stoisław Koszalin.

- Ostatnie mecze pokazują, że jesteśmy w lekkim dołku, ale mimo tego, grając tak wyrównany mecz, walcząc do ostatniej minuty powinniśmy zachować więcej koncentracji i odpowiedzialności, a tego nam zabrakło.

Czy porażka lublinianek jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×