Towarzysko: Derby Skandynawii dla Danii. Udana zemsta Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w sobotnim meczu towarzyskim reprezentację Francji 32:31. W innym ciekawym pojedynku najlepszy zespół globu - Dania w pewnym stylu triumfowała z mistrzem Europy - Szwecją 31:23.

Paweł Nowakowski
Reprezentacja Hiszpanii PAP/EPA / Tibor Illyes / Na zdjęciu: Reprezentacja Hiszpanii
W czwartek reprezentacja Danii pokonała Biało-Czerwonych 30:20, a pożegnalny mecz w duńskiej kadrze rozegrał prawoskrzydłowy Lasse Svan Hansen. Mistrzowie świata w sobotni wieczór rozegrali drugie z towarzyskich spotkań - tym razem rywalizowali z mistrzem Europy, Szwecją.

Podopieczni Nikolaja Jacobsena od dwudziestej minuty odskoczyli na dwie bramki i tego prowadzenia nie oddali już do końcowego gwizdka. Z każdą chwilą ich przewaga rosła,  a w 50. minucie na tablicy wyników było już nawet 28:19 dla Danii.

Najlepszym zawodnikiem meczu w szeregach zwycięskiej drużyny był Emil Jakobsen, zdobywca siedmiu bramek. Wśród Szwedów z dobrej strony pokazał się Albin Lagergren (8 trafień).

Okazję do rehabilitacji po ostrym laniu 33:44 w pierwszym meczu z Francją miała Hiszpania. Wicemistrzowie Starego Kontynentu w pierwszej partii prezentowali się świetnie, mając po pół godzinie gry okazałą przewagę aż sześciu trafień. Tym razem taktyka z dodatkowym zawodnikiem w polu przyniosła wymierne skutki.

Rozsierdzeni Francuzi grający przed własną publicznością po zmianie stron ruszyli w pogoń i szybko odrobili straty. W pewnym momencie mieli także piłkę na remis okazję zmarnował Kentin Mahe - zatrzymał go Sergey Hernandez. W końcowych minutach było nerwowo, ale kluczowe bramki dla losów meczu rzucili bracia Daniel Dujshebaev (3/6) i Alex Dujshebaev (2/4) z Łomży Vive Kielce i wygrana Hiszpanii stała się faktem. Cegięłkę do sukcesu dołożył Abel Serdio (2/2) zawodnik Orlen Wisły Płock.

Świetny i skuteczny pościg zaliczyła Tunezja. Wicemistrz Afryki do przerwy przegrywał różnicą aż siedmiu bramek, ale po przerwie zdołał przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść i podobnie jak w pierwszym meczu triumfował 31:30.