Uwaga, kontuzje! Sezon 2015/16 zbiera żniwo w PGNiG Superlidze

Pierwsze tygodnie sezonu 2015/16 PGNiG Superligi Mężczyzn i Kobiet przyniosły sporo kontuzji i urazów. Zobacz, których szczypiornistów i szczypiornistki wyłączyły z gry problemy zdrowotne.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Piotr Chrapkowski 

Rozgrywający Vive Tauronu Kielce wypadł z gry jeszcze przed startem sezonu. W towarzyskim spotkaniu z Paris Saint-Germain HB, Chrapkowski zderzył się z jednym z rywali i w efekcie doznał złamania kości jarzmowej i kości oczodołu. 27-latek z marszu trafił na stół zabiegowy.

- Odczuwałem spory dyskomfort, miałem dużo szwów. Teraz widzę już więcej, zostały mi tylko szwy wewnątrz ust, które za tydzień zostaną zdjęte. Opuchlizna z twarzy powoli schodzi. Do kości mam przymocowane trzy płytki tytanowe - wyjaśniał kilka dni po operacji.

Choć początkowo zakładano, że 27-latek pauzować będzie około trzy miesiące, to Chrapkowski powrócił do gry już po niespełna siedmiu tygodniach. W miniony poniedziałek rozegrał pierwszym mecz w PGNiG Superlidze w tym sezonie.

Rozgrywający reprezentacji Polski nie był jedynym zawodnikiem Vive Tauronu Kielce, który w minionych tygodniach zmagał się z problemami zdrowotnymi. Na mniejsze dolegliwości narzekali Mateusz Kus, Grzegorz Tkaczyk, Uros Zorman i Tobias Reichmann.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)