Abonament dla Moryty. Siódemka 23. kolejki PGNiG Superligi

Arkadiusz Moryto zadomowił się w siódemce kolejki. Reprezentant Polski znów wśród najlepszych graczy PGNiG Superligi. Sprawdź, kogo jeszcze wybraliśmy razem z "nc+" i portalem "Kocham Ręczną".

Marcin Górczyński

Bramkarz: Edin Tatar (Energa MKS Kalisz)

Stały element naszej siódemki w 2018 roku. Właściwie co kolejkę któryś z zawodników MKS-u wybija się na tle reszty. Tatarowi zdarzyło się to po raz kolejny. Dla szczypiornistów Pogoni stał się koszmarem, Bośniak w pierwszej połowie meczu bronił ze skutecznością 70 proc. i sprawił, że Portowcy zeszli na przerwę z żenującą liczbą trzech goli na koncie. Nie zdołał utrzymać statystyki na tak niebotycznym poziomie, ale 12 parad (46 proc. na przebiegu spotkania) zapewniło mu siódemkę kolejki. MKS wygrał po raz siódmy w tym roku (25:16). Władze klubu będą musiały prężnie działać na rynku transferowym, by znaleźć równie solidnego golkipera - Tatar po zakończeniu sezonu odejdzie do Szwajcarii.

Czy Arkadiusz Moryto sprawdzi się w Kielcach?