Duet wyborowy z Kalisza. Siódemka 18. kolejki PGNiG Superligi

Energa MKS Kalisz wróciła z Opola bez pełnej puli punktów, ale dwaj Białorusini na długo zapadli w pamięć kibiców Gwardii. Zobacz, kogo jeszcze wybraliśmy do siódemki kolejki, pierwszej po zimowej przerwie.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Co by było, gdyby... No właśnie, bez Morawskiego Wisła zapewne wróciłaby z Zabrza bez punktów.

Reprezentant Polski odbijał piłkę za piłką, przez pierwsze 30 minut utrzymywał ok. 60-70 proc. skuteczności, a do przerwy Górnik przegrywał tylko jedną bramką. Potem rywale częściej znajdowali na niego sposób, ale 15 interwencji przy 42 proc. skuteczności to nadal znakomity wynik. Do tego Morawski ma na koncie prawdopodobnie paradę kolejki - najpierw zatrzymał Saszę Buszkowa, po chwili, wstając z parkietu, znalazł się na drodze rzutu Marka Daćki.

Czy Orlen Wisła Płock zostanie mistrzem Polski?