Wrócili z przytupem. Siódemka 1. kolejki PGNiG Superligi

Wielka sensacja na inaugurację, kilka znakomitych indywidualnych występów. Czekaliśmy na taki powrót PGNiG Superligi po sześciu miesiącach. Portal WP SportoweFakty wybrał najlepszych zawodników 1. kolejki rozgrywek.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Martin Galia (Górnik Zabrze)

Czech jak na polskie warunki to wciąż bramkarz wybitny, trudno nawet zliczyć, ile punktów uratował Górnikom. 41-latek zatrzymał rozpędzającą się Stal, która świetnie zaczęła mecz w Mielcu. Aż na jej drodze stanął Galia. Weteran odbił niemal połowę rzutów lecących w jego kierunku (w tym dwa karne), na 10 minut zamknął dostęp do bramki. Gdyby nie wysokie prowadzenie 16:11 do przerwy, mecz mógłby skończyć się sensacją. Brązowi medaliści Superligi - już bez Czecha w bramce - roztrwonili przewagę i wygrali dopiero po thrillerze w końcówce.
Czy uważasz, że Wisła będzie w stanie zagrozić Łomży VIVE w walce o mistrzostwo Polski?