Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 42:32. Kolejna kara dla zabrzan, tym razem Adrian Niedośpiał. Goście w czwórkę w polu. Vive Tauron Kielce bardzo pewnie pokonało ekipę Górnika Zabrze.
Skomentuj 0
59 min. 42:32. Dwie minuty kary dla Patryka Kuchczyńskiego, ale nie ma to już znaczenia. Z rzutu karnego trafia Ivan Cupić.
Skomentuj 0
58 min. 40:31. Szósta bramka Roberta Orzechowskiego, a w kolejnej akcji ponownie Yuri Gromyko. Dla Vive Tauron Kielce znów celnie Karol Bielecki. Doskonała forma tego zawodnika.
Skomentuj 0
56 min. 39:29. Yuri Gromyko lepszy od Sławomira Szmala w pojedynku sam na sam. Po drugiej stronie świetnie zagrał Krzysztof Lijewski. Znów 10 goli przewagi.
Skomentuj 0
53 min. 38:28. Już wiadomo, że mistrzowie Polski zdobyli w pojedynku z Górnikiem Zabrze najwięcej bramek w tym sezonie. Kielczanie popisują się już indywidualnymi zagraniami. Ładna dwójkowa akcja Zeljko Musy i Ivana Cupicia.
Skomentuj 0
52 min. 37:26. Po raz kolejny trafia Robert Orzechowski, ale nie ma to już większego znaczenia w kontekście wyniku. Rzut karny wywalczyli gospodarze. Z piłką ustawia się Grzegorz Tkaczyk i pokonuje golkipera gości.
Skomentuj 0
  • 50 min. 36:25. Ładna kontra zabrzan i skutecznie Robert Orzechowski. Defensywa Vive Tauron Kielce pozwala już rywalom na dużo więcej niż dotychczas. Kolejny raz w powietrze poszybował Ivan Cupić i pokonał Sebastiana Kickiego.
    Skomentuj 0
    49 min. 35:24. Bardzo efektownie z prawego skrzydła drogę do bramki znalazł Ivan Cupić. Udanie rzuca też Aleksandr Tatarincew.
    Skomentuj 0
    48 min. 34:23. Grzegorz Tkaczyk popisuje się rzutem zza linii obrony. Mecz jest już rozstrzygnięty obie siódemki wyczekują na końcową syrenę. Kielczanie oszczędzają siły, a Górnik Zabrze zrezygnowany.
    Skomentuj 0
    47 min. 33:23. Michał Jurecki i mamy już okrągłe 10 goli przewagi mistrzów Polski. Przy okazji na ławkę kar powędrował Mariusz Jurasik.
    Skomentuj 0
    45 min. 32:23. Już tylko kwadrans do zakończenia spotkania, ale wynik chyba jest już niezagrożony. Po raz kolejny po szybkiej kontrze Tobias Reichmann.
    Skomentuj 0
    44 min. 31:23. Bramka zabrzan - po podaniu na koło trafia Marek Daćko. W odpowiedzi akcja sam na sam i Tobias Reichmann ponownie w roli głównej. O czas poprosił szkoleniowiec Górnika Zabrze.
    Skomentuj 0
    43 min. 29:22. Z 2 linii dość szczęśliwie trafia Robert Orzechowski. Kielczanie długo budują swoją akcję. Skutecznie Grzegorz Tkaczyk.
    Skomentuj 0
    42 min. 28:21. Obie siódemki trochę zapominają o defensywie. Bramki padają jak na zawołanie. Świetny rzut ze skrzydła Tobiasa Reichmanna.
    Skomentuj 0
    40 min. 27:20. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Piotr Grabarczyk, mimo asysty trzech obrońców. "Grabar" nie zdążył jednak wrócić do obrony i do bramki Vive Tauron Kielce trafia Mariusz Jurasik.
    Skomentuj 0
    38 mi. 25:19. Vive Tauron Kielce wydaje się w pełni kontrolować przebieg tego pojedynku, przewaga gospodarzy jest dość znaczna. Tymczasem ładna bramka Bartłomieja Tomczaka i dwie minuty kary zobaczył Karol Bielecki. Nie przeszkodziło to jednak Tobiasowi Reichmannowi w pokonaniu bramkarza rywali. W odpowiedzi celnie też Mariusz Jurasik.
    Skomentuj 0
    37 min. 24:17. Celnie Marek Daćko po asyście Aleksandra Tatarincewa. Po drugiej stronie boiska rzut karny wywalczyli gospodarze i dwie minuty kary dla... Marka Daćko. Z linii 7 metra rzuca celnie Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    36 min. 23:16. Goście w końcu się przełamali, celnie Bartłomiej Tomczak. W odpowiedzi bomba z 2 linii Karola Bieleckiego. Nie ma sposobu na tego gracz zabrzańska defensywa.
    Skomentuj 0
    35 min. 22:15. Dwie minuty kary dla Mariusza Jurasika, który faulował Tobiasa Reichmanna. Tymczasem na listę strzelców wpisuje się Grzegorz Tkaczyk.
    Skomentuj 0
    33 min. 21:15. Za Piotra Chrapkowskiego wszedł Karol Bielecki i od razu zdobywa gola. To jak dotąd najskuteczniejszy zawodnik mistrzów Polski. Prowadzenie Vive Tauron Kielce zwiększa Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    31 min. 19:15. Drugą połowę meczu rozpoczęli kielczanie, ale przestrzelił z 2 linii Piotr Chrapkowski. Wynik celnym rzutem otwierają goście, a konkretnie Aleksandr Tatarincew.
    Skomentuj 0
    30 min. 19:14. Do końca pierwszej połowy zabrzanie grają w przewadze, ale niecelnie po raz kolejny Mariusz Jurasik, który próbuje brać ciężar zdobywania bramek na swoje barki. Na 11 sekund przed przerwą o czas poprosił jeszcze Talant Dujszebajew, ale wynik nie uległ już zmianie. Po 30 minutach Vive Tauron Kielce ma pięć trafień przewagi.
    Skomentuj 1
    • Grzymisław Zgłoś komentarz
      Niby mecz mistrza z wiceliderem, ale jakaś taka atmosfera sparingu, obie strony atakują prostymi środkami, obie nie bronią poza krótkimi momentami, sędziowie gwiżdżą takie faule,
      Czytaj całość
      których chyba nikt nie widział, nabierają się na udawane pady Cupicia i Niewrzawy, wykluczają, jak nie ma prawdziwego faulu. Niby zrozumiałe, teraz są inne priorytety(pucharowe), jednak liczyłem na lepszy mecz i myślałem, że nie bezpodstawnie.
      28 min. 19:14. Zeljko Musa wrócił na parkiet i od razu wpisuje się na listę strzelców. W kolejnej akcji jego rodak Manuel Strlek także pokonuje bramkarza rywali. Tymczasem dwie minuty kary dla Michała Jureckiego.
      Skomentuj 0
      27 min. 17:13. Gospodarze nie forsują tempa gry. Czekają na powrót Zeljko Musy. Piękne trafienie Karola Bieleckego.
      Skomentuj 0
      26 min. 15:12. Faul w ataku Michała Kubisztala i piłka dla kielczan, ale i oni tracą w ataku. Świetnie do obrony wraca Grzegorz Tkaczyk i blokuje Mariusza Jurasika. W kolejnej akcji "Józek" celnie a do tego dwie minuty kary zobaczył Zeljko Musa.
      Skomentuj 0
      25 min. 15:11. Rzut karny dla Górnika Zabrze. Bezbłędnie Michał Kubisztal pokonuje Marina Sego.
      Skomentuj 0
      24 min. 15:10. Ładny gol z 2 linii Karola Bieleckiego, który wyraźnie jest dziś w formie. Vive Tauron Kielce odzyskuje też piłkę w obronie i po kontrze celnie Ivan Cupić.
      Skomentuj 0
      23 min. 13:10. Dwie minuty kary otrzymuje Manuel Strlek. Zabrzanie grają w przewadze, ale ponownie niecelnie Mariusz Jurasik, którego zatrzymał Marin Sego. Akcja kielczan i wykluczenie Yuri Gromyko. Siły na parkiecie wyrównały się. Po długiej akcji gości trafia w końcu Mariusz Jurasik.
      Skomentuj 0
      21 min. 13:9. Pomylił się w ekipie gości Mariusz Jurasik. Piłka ponownie dla kielczan, faulowany był najpierw Grzegorz Tkaczyk, a potem Krzysztof Lijewski. Po wznowieniu trafia Karol Bielecki.
      Skomentuj 0
      19 min. 12:9. Przejecie zabrzan, kontra Bartłomieja Tomczaka, ale Marin Sego wygrywa pojedynek sam na sam. W odpowiedzi skutecznie Ivan Cupić.
      Skomentuj 0
      17 min. 11:9. Pierwsza bramka Krzysztofa Lijewskiego. Mistrzowie Polski utrzymują przewagę.
      Skomentuj 0
      16 min. 10:9. Kontratak zabrzan, szansa na zdobycie gola kontaktowego, ale goście musili uspokoić grę. Vive Tauron Kielce zmienia system obrony na 6-0. Rzut karny dla Górnika Zabrze. Z linni 7 metra celnie Michał Kubisztal.
      Skomentuj 0
      15 min. 10:8. Trener Patrik Liljestrand poprosił o czas. Jego podopieczni mają kłopoty w ataku. Na środku rozegranie pojawiają się Mariusz Jurasik i Paweł Niewrzawa, ale gola z lewego skrzydła rzuca Bartłomiej Tomczak.
      Skomentuj 0
      14 min. 10:7. Kolejny kontratak i tym razem skutecznie Mateusz Jachlewski. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze.
      Skomentuj 0
      13 min. 9:7. Długa akcja zabrzan. Gospodarze skutecznie w obronie, odzyskali piłke i Tobias Reichmann wyprowadza Vive Tauron Kielce na dwa gole przewagi.
      Skomentuj 0
      12 min. 8:7. Drugie trafienie Roberta Orzechowskiego. Defensywa kielczan będzie miała z nim problemy. Kolejny rzut karny dla Vive Tauron Kielce i dwie minuty kary otrzymuje Adrian Niedośpiał. Z linii 7 metra celnie Ivan Cupić.
      Skomentuj 0
      10 min. 7:6. Vive Tauron Kielce już w komplecie po karze Tobiasa Reichmanna. Rzut karny dla mistrzów Polski, który na gola numer 7 zamienia Karol Bielecki. Gospodarze na prowadzeniu.
      Skomentuj 0
      9 min. 6:6. W odpowiedzi gola rzuca Karol Bielecki, ale wśród gości indywidualnymi umiejętnościami popisuje się znów Aleksandr Tatarincew. Do remisu doprowadza Piotr Grabarczyk.
      Skomentuj 0
      8 min. 4:5. Sporo chaosu na parkiecie. Dwie minuty kary otrzymał Tobias Reichmann po akcji w obronie. Z 2 linii pięknie rzuca Aleksandr Tatarincew.
      Skomentuj 0
      7 min. 4:4. Kolejny remis, tym razem celnie z rzutu karnego Karol Bielecki.
      Skomentuj 0
      5 min. 3:3. Kolejna bramka Michała Kubisztala, ale kielczanie wznowili błyskawicznie i skutecznie Piotr Chrapkowski. Gospodarze dobrze w defensywie, przejęli piłkę i jest trafienie Michała Jureckiego.
      Skomentuj 0
      4 min. 1:2. Pierwsze trafienie dla kielczan, zrehabilitował się Tobias Reichmann.
      Skomentuj 0
      3 min. 0:2. Nieudana akcja mistrzów Polski, zatrzymany Tobias Reichmann. W odpowiedzi akcja Górnika Zabrze i rzut karny dla gości. Celnie Michał Kubisztal.
      Skomentuj 0
      1 min. 0:1. Wynik spotkania otworzył Robert Orzechowski rzutem z prawego skrzydła. Dobry początek przyjezdnych.
      Skomentuj 0
      Obie siódemki są już na parkiecie hali Legionów, trwa prezentacja. Za chwilę walka rozkręci się na całego i oby był to emocjonujący pojedynek. Gospodarze wystąpią w swoich tradycyjnych żółto-niebieskich strojach, Górnik Zabrze dziś na czerwono-niebiesko.
      Skomentuj 0
      Epizod w Kielcach zaliczył także Paweł Niewrzawa, który liczy, że jego obecny klub sprawi niespodziankę. - Z Kielcami wiążą mnie same miłe wspomnienia. Spędziłem w Vive bodajże półtora miesiąca i zagrałem w jednym meczu towarzyskim, bo akurat trafiłem na okres przygotowawczy. Przez ten czas zżyłem się jednak z chłopakami i stale utrzymuję z nimi kontakt. To dla będzie dla mnie fajna sprawa zagrać na tej hali i powalczyć o punkty dla Górnika - przyznaje zawodnik
      Skomentuj 0
      Zarówno Vive Tauron Kielce jak i Górnik Zabrze mogą pochwalić się kompletem wygranych w Superlidze. Daje im to odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w tabeli. Podróż do Kielc dla wielu zawodników gości będzie podróżą sentymentalną. W składzie mistrzów Polski występowali w przeszłości Mariusz Jurasik, Bartłomiej Tomczak i Patryk Kuchczyński.
      Skomentuj 0
      Ekipa z Zabrza, podobnie jak mistrzowie Polski, reprezentuje nasz kraj na europejskich parkietach. W sobotę podopieczni Patrika Liljestranda przegrali w Mińsku z zespołem SKA 30:34 w ramach rozgrywek Pucharu EHF. Rewanż odbędzie się 18 października. Tego samego dnia kielczanie zmierzą się na wyjeździe z Dunkerque HB w kolejnym meczu fazy grupowej Champions League.
      Skomentuj 0
      Za niespełna pół godziny w kieleckiej hali Legionów rozpocznie się pojedynek pomiędzy złotymi i brązowymi medalistami poprzednich rozgrywek PGNiG Superligi. Faworytem do zwycięstwa będzie ekipa Vive Tauron Kielce, ale zespół Talanta Dujszebajewa ma na co narzekać. Po pierwsze kielczanie w niedzielę rozegrali arcytrudny meczu Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże, a po drugie, w wyniku urazów, przeciwko Górnikowi Zabrze nie zagrają czterej podstawowi zawodnicy - Julen Aguinagalde, Denis Buntić, Tomasz Rosiński a także Uros Zorman. Słoweniec dołączył do listy kontuzjowanych po konfrontacji z Ukraińcami. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi wtorkowego spotkania.