24:29
Zakończony
Polska
16:42

Tak wygląda wynik meczu po 60 minutach. Prosimy pominąć tylko jeden fakt - statystyki. Tymczasem my już dziękujemy za obecność i zapraszamy 9 stycznia na rewanż.

FULL-TIME: @handballpolska take the win in Turkey, winning by five. #ehfeuro2022 #qualifying pic.twitter.com/LJcCATFXmo[/p]

9
1
1
2
16:42

To już czwarta wygrana Polaków z rzędu.

Turcja - Polska 24:29 w el. ME 2022. Czwarte z rzędu zwycięstwo polskich piłkarzy ręcznych, ale po meczu z takim rywalem trudno o wnioski. Chyba jedyny: Piotr Wyszomirski w formie. Może być w Egipcie polisą ubezpieczeniową reprezentacji #handball #TURPOL[/p]

8
2
2
2
1
16:42

29:24 dla Polaków z Turkami na otwarcie eliminacji ME 2022. Pewnie, bez większych problemów. W sobotę rewanż w Płocku. Powtórka mile widziana.[/p]

7
2
2
2
16:42

Komplet punktów po stronie polskiego zespołu. Trzeba uczciwie przyznać, że przewaga Biało-Czerwonych była wyraźna i to dziś pokazaliśmy.

12
4
1
czas 60'

24:29. A jednak nie. Jeszcze rzut z dalszej odległości Turka i mamy koniec.

14
2
3
3
10
czas 60'

23:29. Czy to już ostatnia bramka? Wynik meczu najprawdopodobniej ustalił po wkrętce Maciej Pilitowski.

27
9
1
czas 59'

23:28. Przy grze pasywnej rzutem bieżnym popisał się Onur Ersin.

2
1
2
4
11
czas 58'

22:28. Z dużym spokojem zakończył to Maciej Pilitowski.

22
8
2
3
1
czas 58'

22:27. Z własnej połówki do pustej trafił Gorkem Bicer.

2
1
3
3
6
58'

Niepotrzebne ryzyko Polaków.

1
1
4
3
7
58'

A więc także koniec gry pasywnej Biało-Czerwonych.

5
2
1
1
2
czas 57'

Doruk Pehlivan został wykluczony na 2 minuty.

7
6
1
57'

Gra pasywna u Polaków.

2
3
2
57'

Tym bardziej, że teraz nie wykorzystali swojej okazji nasi przeciwnicy.

12
2
1
1
czas 56'

21:27. To koniec nadziei dla gospodarzy. Bramka Macieja Majdzińskiego.

16
5
2
56'

Doruk wyskoczył z 11. metra i trafił po długim rogu. Coś pięknego.

4
1
2
4
czas 56'

21:26. Turcy zmniejszają swoje straty po błędzie Polaków, Czuwary. Rewelacyjnie trafił to teraz Doruk Pehlivan.

1
1
2
7
czas 55'

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. Wcześniej straciliśmy piłkę po błędzie chwytu jednego z Polaków.

4
1
12
czas 54'

20:26. Skutecznie rzut karny wykonywał Gorkem Bicer.

6
5
54'

Będzie "siódemka" dla zespołu gospodarzy.

5
czas 53'

19:26. Jeszcze raz z koła skutecznie Maciej Gębala. Teraz nikt go nie pilnował. Turcy chyba stracili ochotę do gry.

10
7
2
53'

Udany blok Polaków, a dokładniej Majdzińskiego.

7
1
czas 52'

19:25. Jest już po meczu. Z koła celnie Maciej Gębala.

13
3
1
52'

Jest już gra pasywna po naszej stronie.

2
4
4
52'

Zaczęliśmy tylko od rzutu wolnego.

3
51'

A jednak nie przyznano Polakom rzutu karnego.

2
11
czas 51'

Alp Pektas został wykluczony na 2 minuty. Zatrzymał M. Gębalę. Mamy rzut karny.

8
3
czas 50'

19:24. Skutecznie rzut karny wykonywał Gorkem Bicer.

2
8
50'

Rzut karny dla miejscowych.

3
3
czas 50'

18:24. Po raz pierwszy ze środka celował Maciej Pilitowski.

12
4
1
49'

Pehlivan wyrzucił piłkę w aut zamiast podać do kolegi.

6
5
czas 48'

18:23. Piękna wkrętka. Turcy bezradni. Trafił Arkadiusz Moryto.

10
6
czas 48'

18:22. Przypomniał o sobie teraz Doruk Pehlivan. Trafił z szóstego metra.

1
5
6
czas 47'

17:22. Kapitalną bramką odpowiedział Turkom ponownie Tomasz Gębala.

17
9
czas 47'

17:21. Zaskoczony nasz bramkarz po rzucie Onura Ersina.

2
7
6
46'

Jeszcze raz kapitalnie Wyszomirski między słupkami.

12
5
1
1
46'

Zostało podanie i rzut. Nieudane. Zatrzymany został T. Gębala.

2
3
5
46'

Próbował Krajewski. Nadal w ataku Polacy.

8
2
1
1
1
45'

Jest już gra pasywna polskiej reprezentacji.

2
1
2
2
7
45'

czas 45'

Rafał Przybylski został wykluczony na 2 minuty. Polak sprowadził do parteru Pektasa.

4
2
2
9
13
44'

Nie wykorzystaliśmy szansy na podwyższenie prowadzenia do plus 6.

2
1
2
3
10
44'

Pektas stracił piłkę po ponownym wygarnięciu mu jej przez Morytę.

17
5
2
1
44'

Polacy spokojnie zaczynają kolejny atak. Choć mają trudniej, bo rywale z wysuniętą obroną. Strata piłki po naszej stronie.

4
1
3
1
3
43'

Celebi zatrzymany przez Wyszomirskiego.

17
7
1
1
43'

Czas dla Turcji. Teraz to u nich zapanowało duże zaniepokojenie.

15
5
2
2
2
czas 42'

16:21. Ponownie czujny z kontry Arkadiusz Moryto.

21
7
42'

Błąd Turków.

4
1
1
czas 42'

16:20. Tym samym ze środka odpowiedział Tomasz Gębala.

15
6
czas 42'

16:19. Przed chwilą pojawił się na parkiecie i już Yakup Simsar z debiutanckim trafieniem. Ładna bomba w samo okienko.

2
1
2
4
czas 41'

15:19. I znowu jest pięknie po trafieniu z kontry Arkadiusza Moryto.

18
4
1
41'

czas 40'

15:18. Zrehabilitował się za te dwa ostatnie błędy pięknym rzutem Michał Olejniczak.

13
5
40'

Czas dla Polski.

8
1
1
2
czas 39'

15:17. Minęło 20 sekund i ponownie do pustej bramki z własnej połowy trafił Ozgur Sarak. Szok i zdziwienie to mało powiedziane.

1
1
2
12
czas 39'

14:17. Jeszcze jeden błąd przy podaniu. Bramka z kontry. Trafił Ozgur Sarak.

2
1
2
6
16
38'

Odzyskaliśmy piłkę.

21
5
2
1
1
38'

czas 38'

Tomasz Gębala został wykluczony na 2 minuty. Dziwna decyzja sędziów.

1
37'

Strata Turków.

16
4
1
czas 37'

13:17. Mocna bomba z daleka. Idealnie swój rzut wykończył teraz Tomasz Gębala.

18
9
5
1
37'

Piłka wyszła na aut. Szansa dla Polaków na odjazd.

8
5
2
36'

Strata piłki po błędzie podania do Pehlivana.

9
5
1
czas 35'

13:16. Ze skrzydła idealnie pod nogą bramkarza uderzył teraz Arkadiusz Moryto.

12
4
1
1
35'

Moryto po prostu zabrał mu piłkę przy kozłowaniu.

10
4
1
35'

Wyżej w obronie wyszli gospodarze. Strata polskiej ekipy, ale kontra bardzo nieudana.

1
1
1
czas 34'

13:15. Szybciej przełamali teraz swoją niemoc rzutową miejscowi. Trafił bowiem Doruk Pehlivan. Rzut bieżny ze środka.

3
5
33'

Przybylski nad bramką. Szkoda.

2
3
3
4
czas 33'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Alp Pektas.

15
7
1
32'

Będzie rzut karny, wcześniej Wyszomirski obronił.

2
2
1
1
3
32'

Niestety, niedokładnie podanie do Maćka Gębali i strata.

2
3
5
32'

Nie spieszą się Polacy, słusznie.

2
2
31'

Świetna obrona Wyszomirskiego. Lepszego wejścia w drugą połowę polski bramkarz nie mógł sobie wymarzyć.

9
5
31'

Bronimy się przed atakami rywali jednego mniej.

3
1
czas Druga połowa
16:42

Nic dodać, nić ująć.

To jest sport, trzeba poczekać. Najlepiej - wyjmując szampana z zamrażarki #skijumping Dodam dla porządku, że nasi ręczni prowadzą w el. ME 15:12 do przerwy w Turcji, więc szykuje się święto też w domach ludzi spod znaku @handballpolska[/p]

1
1
16:42

Tak wyglądała bomba w wykonaniu Sićki.

WATCH: Szymon Sicko launches a powerful shot that leaves the goalie on the losing end. #ehfeuro2022 #qualifying pic.twitter.com/MyfOryjOdP[/p]

2
Czy Polska zachowa czujność i ogra Turcję na inaugurację tych eliminacji?
16:42

We're a few minutes away from the start of the day's second match of #ehfeuro2022 qualifying between @Hentbolhaber and @handballpolska. Catch it on ehftv if not geoblocked. pic.twitter.com/MBqC1oEZe0[/p]

1
1
1
16:42

Wynik po 30 minutach jest dla Polski naprawdę bardzo korzystny. Dużo dobrej roboty u naszych rywali wykonuje dziś Doruk Pehlivan. Tylko w pierwszej połowie trafił 6 razy. W tej ostatniej akcji zrobił coś niesamowitego. Na szczęście wydaje się, że większą siłą rażenia dysponuje zespół Rombla. Pora to jeszcze udowodnić po zmianie stron, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

4
1
2
czas 30'

12:15. Szok. Co teraz zrobił Doruk Pehlivan. Piłka wpadła między nogami Wyszomirskiego. A była już dosłownie 1 sekunda do końca.

1
1
1
9
30'

Rzut wolny dla gospodarzy.

4
2
4
1
3
30'

7 sekund do końca.

6
2
2
1
czas 30'

Maciej Majdziński został wykluczony na 2 minuty. Popychał rywala przy próbie rzutu. Kara słuszna.

1
2
4
czas 30'

11:15. Kolejna superakcja Biało-Czerwonych. Z koła skutecznie Maciej Gębala.

13
7
3
1
29'

Obrona Wyszomirskiego. I to podwójna. Świetna sprawa.

14
7
2
czas 29'

11:14. Ta sztuka wyszła rewelacyjnie, bo trafił to fenomenalnie Szymon Sićko.

7
2
29'

Do końca pierwszej połowy niespełna 2 minuty.

1
1
3
29'

O czas poprosił teraz Patryk Rombel. Z całą pewnością trener chciał przygotować tę akcję, aby wyjść na 3 trafienia przewagi przed przerwą. Przypomnijmy jednak, że sędziowie wskazali już na grę pasywną polskiego zespołu.

1
2
2
28'

Staramy się bronić dość wysoko i agresywnie. Genialnie w bramce zachował się teraz Wyszomirski.

8
4
1
1
2
czas 27'

11:13. I ponownie skutecznie rzut karny wykonał Arkadiusz Moryto. Bramka kapitalna.

8
6
27'

Kolejny rzut karny dla reprezentacji Polski po przejęciu piłki przez Maćka Gębalę.

6
2
1
1
czas 26'

11:12. Ale przy akcji z prawego rozegraniu w wykonaniu Ozgura Saraka Wyszomirski nie miał już szans.

1
4
4
26'

Obronił Wyszomirski, ale to nie koniec akcji miejscowych.

7
5
26'

Ależ strata po stronie Gębali.

2
6
26'

I już gramy w komplecie.

11
3
25'

Pomylił się turecki skrzydłowy. Wyszomirski odbił jego rzut. Brawo.

5
5
25'

O czas poprosił szkoleniowiec Turcji.

3
1
2
1
czas 25'

10:12. Jest przełamanie w "siódemkach". Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

5
8
2
24'

Będzie rzut karny dla Polski za faul na Pilitowskim,

7
7
2
24'

Przekombinowali w tej akcji tureccy skrzydłowi.

6
5
2
czas 23'

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. To efekt zbyt szybkiego wejścia Polaka na parkiet.

2
2
7
23'

Strata piłki przez polską siódemkę na rzecz miejscowych.

1
1
2
czas 23'

10:11. Dużo bierze dziś na siebie Doruk Pehlivan.

czas 22'

9:10. Nasi rywale już w komplecie. Rzutem zaskoczył Polaków Ozgur Sarak.

1
2
1
4
czas 21'

8:10. Nieskuteczni się dziś Turcy i dobrze dla Polaków. Kontra i drugie kapitalne trafienie dołożył "zastępca" Tomka Gębali, Szymon Sićko. Pomylił się Pehlivan.

12
6
czas 20'

8:9. Dużo staramy się grać z prawym skrzydłem. Tak jak teraz, gdy trafił dość pewnie Michał Daszek.

15
5
1
czas 20'

Balan Nalbantoglu został wykluczony na 2 minuty.

10
3
2
1
2
czas 19'

8:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Gorkem Bicer. Brakowało w tej akcji płynności, ale jest efekt bramkowy.

2
1
4
9
18'

Złe podanie do koła. Sićko nie zrozumiał się z Gębalą.

1
4
4
10
czas 18'

Żółtą kartkę otrzymał Balan Nalbantoglu.

czas 17'

6:8. Odpowiedział z lewej flanki Szymon Sićko.

15
2
1
1
czas 16'

6:7. Ależ szczęśliwa bramka. Trafił Doruk Pehlivan. Choć było w tym dużo precyzji.

2
2
1
2
6
16'

Chaos wkradł się w poczynania miejscowych. Ale nadal są przy piłce.

7
6
3
1
1
15'

Niestety strata, za długo graliśmy ten atak.

1
1
2
3
6
15'

Jest już gra pasywna po stronie Polaków.

1
2
2
14'

Marnują okazję Turcy. Podanie zupełnie niezrozumiałe.

7
8
2
1
1
14'

Szkoda podwójna, bo była już gra pasywna wskazana gospodarzom.

2
1
1
1
czas 14'

Przemysław Krajewski odpocznie sobie przez 2 najbliższe minuty.

2
2
4
czas 13'

5:7. Bomba ze środka. Piłka w siatce po rzucie Tomasza Gębali.

czas 12'

4:6. W końcu mamy jakiś zapas bramkowy. Odważnie zagrał tym razem na środku rozegrania, trafiając z bliskiej odległości Michał Olejniczak.

12
7
2
12'

Jeszcze raz skutecznie Wyszomirski po bloku kolegi.

15
1
1
czas 11'

4:5. Brawo Wyszomirski. Szybkie podanie do koła i tym razem Dawid Dawydzik. nie mógł zmarnować tej kontry.

12
czas 10'

4:4. Mamy remis. Ze skrzydła po podaniu od Przybylskiego po ciasnym skosie trafił Michał Daszek.

12
10'

Pehlivan rzucił, ale prosto w Wyszomirskiego.

6
1
czas 9'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Jan Czuwara. Źle wygląda ten element w naszym wykonaniu. Druga obrona tureckiego bramkarza.

1
1
1
9
10
8'

Przybylski faulowany i mamy rzut karny.

9
6
1
8'

Spokojniej starają się grać Biało-Czerwoni.

6
8'

Faul w ataku gospodarzy i strata piłki.

7
1
1
czas 7'

4:3. Szczęśliwie szybko odpowiadamy. Strzelcem Tomasz Gębala.

4
7'

Gra pasywna gospodarzy.

3
1
6'

Pehlivan faulowany.

1
1
6'

Z koła zmarnował swój rzut Dawydzik. To się jemu nie powinno zdarzyć. Wielka szkoda.

1
5
5
czas 5'

Ugur Ercelyan został wykluczony na 2 minuty. Turek ostro powstrzymywał Olejniczaka na środku rozegrania. Polak dostał cios w twarz.

7
5
8
3
2
czas 4'

3:2. Gospodarze na prowadzeniu po tym, jak z 9. metra ze środka mocno uderzył Doruk Pehlivan.

1
1
1
1
5
czas 4'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Dawid Dawydzik.

1
2
1
5
4'

Karny dla Polski.

6
czas 3'

2:2. Z prawej flanki trafił teraz Alp Pektas.

1
2
3
3'

Zatrzymany został T. Gębala.

1
2
4
czas 3'

1:2. Szybka odpowiedź. Ze środka skuteczny Halil Ibrahim Ozturk.

1
1
4
czas 2'

0:2. Kapitalna obrona Wyszomirskiego. Szybka akcja i trafienie dołożył ze skrzydła Michał Daszek.

4
2
1
czas 1'

0:1. Z dystansu rzutem o parkiet pierwszą bramkę dla Polski zdobył Tomasz Gębala.

11
2
1
1'

Zaczęliśmy z Olejniczakiem na środku rozegrania.

9
1
1
1'

Polacy przy piłce w pierwszym ataku.

6
czas Start meczu
16:42

Rzut okiem na halę, w której grać będą dzisiaj Polacy.

1
16:42

Zaczęła się już oficjalna prezentacja obu drużyn.

2
16:42

Rywalami kadry Rombla będą także Słowacy i Holendrzy.

1
1
1
16:42

Za trzy dni, 9 stycznia, oba zespoły spotkają się ponownie w Płocku. To dla Polaków duża szansa, aby w bardzo dobrym stylu zacząć te eliminacje.

1
2
1
1
Czy Biało-Czerwoni pokonają Turcję na ich terenie?
1
16:42

A tak wygląda terminarz meczów eliminacji ME 2022.

Big handball day incoming

1
16:42

Rywal Polaków jest dość egzotyczny. Polskim kibicom może być znana właściwie tylko jedna postać z tamtej ekipy - Doruk Pehlivan.

16:42

Przypomnijmy, że to pierwsza rywalizacja kadry Patryka Rombla w eliminacjach do mistrzostw Europy.

2
1
16:42

Witamy Państwa bardzo serdecznie i już teraz zapraszamy do śledzenia z nami relacji na żywo z pierwszego meczu reprezentacji Polski. Przeciwnikiem Biało-Czerwonym w walce o punkty będą Turcy.