24:29
  • 06 Stycznia 2021, 17:00

Tak wygląda wynik meczu po 60 minutach. Prosimy pominąć tylko jeden fakt - statystyki. Tymczasem my już dziękujemy za obecność i zapraszamy 9 stycznia na rewanż.

FULL-TIME: @handballpolska take the win in Turkey, winning by five. #ehfeuro2022 #qualifying pic.twitter.com/LJcCATFXmo[/p]

To już czwarta wygrana Polaków z rzędu.

Turcja - Polska 24:29 w el. ME 2022. Czwarte z rzędu zwycięstwo polskich piłkarzy ręcznych, ale po meczu z takim rywalem trudno o wnioski. Chyba jedyny: Piotr Wyszomirski w formie. Może być w Egipcie polisą ubezpieczeniową reprezentacji #handball #TURPOL[/p]

29:24 dla Polaków z Turkami na otwarcie eliminacji ME 2022. Pewnie, bez większych problemów. W sobotę rewanż w Płocku. Powtórka mile widziana.[/p]

Komplet punktów po stronie polskiego zespołu. Trzeba uczciwie przyznać, że przewaga Biało-Czerwonych była wyraźna i to dziś pokazaliśmy.

Koniec spotkania.

24:29. A jednak nie. Jeszcze rzut z dalszej odległości Turka i mamy koniec.

23:29. Czy to już ostatnia bramka? Wynik meczu najprawdopodobniej ustalił po wkrętce Maciej Pilitowski.

23:28. Przy grze pasywnej rzutem bieżnym popisał się Onur Ersin.

22:28. Z dużym spokojem zakończył to Maciej Pilitowski.

22:27. Z własnej połówki do pustej trafił Gorkem Bicer.

Niepotrzebne ryzyko Polaków.

A więc także koniec gry pasywnej Biało-Czerwonych.

Doruk Pehlivan został wykluczony na 2 minuty.

Gra pasywna u Polaków.

Tym bardziej, że teraz nie wykorzystali swojej okazji nasi przeciwnicy.

21:27. To koniec nadziei dla gospodarzy. Bramka Macieja Majdzińskiego.

Doruk wyskoczył z 11. metra i trafił po długim rogu. Coś pięknego.

21:26. Turcy zmniejszają swoje straty po błędzie Polaków, Czuwary. Rewelacyjnie trafił to teraz Doruk Pehlivan.

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. Wcześniej straciliśmy piłkę po błędzie chwytu jednego z Polaków.

20:26. Skutecznie rzut karny wykonywał Gorkem Bicer.

Będzie "siódemka" dla zespołu gospodarzy.

19:26. Jeszcze raz z koła skutecznie Maciej Gębala. Teraz nikt go nie pilnował. Turcy chyba stracili ochotę do gry.

Udany blok Polaków, a dokładniej Majdzińskiego.

19:25. Jest już po meczu. Z koła celnie Maciej Gębala.

Jest już gra pasywna po naszej stronie.

Zaczęliśmy tylko od rzutu wolnego.

A jednak nie przyznano Polakom rzutu karnego.

Alp Pektas został wykluczony na 2 minuty. Zatrzymał M. Gębalę. Mamy rzut karny.

19:24. Skutecznie rzut karny wykonywał Gorkem Bicer.

Rzut karny dla miejscowych.

18:24. Po raz pierwszy ze środka celował Maciej Pilitowski.

Pehlivan wyrzucił piłkę w aut zamiast podać do kolegi.

18:23. Piękna wkrętka. Turcy bezradni. Trafił Arkadiusz Moryto.

18:22. Przypomniał o sobie teraz Doruk Pehlivan. Trafił z szóstego metra.

17:22. Kapitalną bramką odpowiedział Turkom ponownie Tomasz Gębala.

17:21. Zaskoczony nasz bramkarz po rzucie Onura Ersina.

Jeszcze raz kapitalnie Wyszomirski między słupkami.

Zostało podanie i rzut. Nieudane. Zatrzymany został T. Gębala.

Próbował Krajewski. Nadal w ataku Polacy.

Jest już gra pasywna polskiej reprezentacji.

Fatalny błąd podania u Turków.

Rafał Przybylski został wykluczony na 2 minuty. Polak sprowadził do parteru Pektasa.

Nie wykorzystaliśmy szansy na podwyższenie prowadzenia do plus 6.

Pektas stracił piłkę po ponownym wygarnięciu mu jej przez Morytę.

Polacy spokojnie zaczynają kolejny atak. Choć mają trudniej, bo rywale z wysuniętą obroną. Strata piłki po naszej stronie.

Celebi zatrzymany przez Wyszomirskiego.

Czas dla Turcji. Teraz to u nich zapanowało duże zaniepokojenie.

16:21. Ponownie czujny z kontry Arkadiusz Moryto.

Błąd Turków.

16:20. Tym samym ze środka odpowiedział Tomasz Gębala.

16:19. Przed chwilą pojawił się na parkiecie i już Yakup Simsar z debiutanckim trafieniem. Ładna bomba w samo okienko.

15:19. I znowu jest pięknie po trafieniu z kontry Arkadiusza Moryto.

Błąd podwójnego kozłowania Pehlivana.

15:18. Zrehabilitował się za te dwa ostatnie błędy pięknym rzutem Michał Olejniczak.

Czas dla Polski.

15:17. Minęło 20 sekund i ponownie do pustej bramki z własnej połowy trafił Ozgur Sarak. Szok i zdziwienie to mało powiedziane.

14:17. Jeszcze jeden błąd przy podaniu. Bramka z kontry. Trafił Ozgur Sarak.

Odzyskaliśmy piłkę.

Złe podanie do Olejniczaka i strata.

Tomasz Gębala został wykluczony na 2 minuty. Dziwna decyzja sędziów.

Strata Turków.

13:17. Mocna bomba z daleka. Idealnie swój rzut wykończył teraz Tomasz Gębala.

Piłka wyszła na aut. Szansa dla Polaków na odjazd.

Strata piłki po błędzie podania do Pehlivana.

13:16. Ze skrzydła idealnie pod nogą bramkarza uderzył teraz Arkadiusz Moryto.

Moryto po prostu zabrał mu piłkę przy kozłowaniu.

Wyżej w obronie wyszli gospodarze. Strata polskiej ekipy, ale kontra bardzo nieudana.

13:15. Szybciej przełamali teraz swoją niemoc rzutową miejscowi. Trafił bowiem Doruk Pehlivan. Rzut bieżny ze środka.

Przybylski nad bramką. Szkoda.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Alp Pektas.

Będzie rzut karny, wcześniej Wyszomirski obronił.

Niestety, niedokładnie podanie do Maćka Gębali i strata.

Nie spieszą się Polacy, słusznie.

Świetna obrona Wyszomirskiego. Lepszego wejścia w drugą połowę polski bramkarz nie mógł sobie wymarzyć.

Bronimy się przed atakami rywali jednego mniej.

Zaczynamy drugą część meczu!

Nic dodać, nić ująć.

To jest sport, trzeba poczekać. Najlepiej - wyjmując szampana z zamrażarki #skijumping Dodam dla porządku, że nasi ręczni prowadzą w el. ME 15:12 do przerwy w Turcji, więc szykuje się święto też w domach ludzi spod znaku @handballpolska[/p]

Tak wyglądała bomba w wykonaniu Sićki.

WATCH: Szymon Sicko launches a powerful shot that leaves the goalie on the losing end. #ehfeuro2022 #qualifying pic.twitter.com/MyfOryjOdP[/p]

Czy Polska zachowa czujność i ogra Turcję na inaugurację tych eliminacji?

We're a few minutes away from the start of the day's second match of #ehfeuro2022 qualifying between @Hentbolhaber and @handballpolska. Catch it on ehftv if not geoblocked. pic.twitter.com/MBqC1oEZe0[/p]

Wynik po 30 minutach jest dla Polski naprawdę bardzo korzystny. Dużo dobrej roboty u naszych rywali wykonuje dziś Doruk Pehlivan. Tylko w pierwszej połowie trafił 6 razy. W tej ostatniej akcji zrobił coś niesamowitego. Na szczęście wydaje się, że większą siłą rażenia dysponuje zespół Rombla. Pora to jeszcze udowodnić po zmianie stron, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Czas na przerwę.

12:15. Szok. Co teraz zrobił Doruk Pehlivan. Piłka wpadła między nogami Wyszomirskiego. A była już dosłownie 1 sekunda do końca.

Rzut wolny dla gospodarzy.

7 sekund do końca.

Maciej Majdziński został wykluczony na 2 minuty. Popychał rywala przy próbie rzutu. Kara słuszna.

11:15. Kolejna superakcja Biało-Czerwonych. Z koła skutecznie Maciej Gębala.

Obrona Wyszomirskiego. I to podwójna. Świetna sprawa.

11:14. Ta sztuka wyszła rewelacyjnie, bo trafił to fenomenalnie Szymon Sićko.

Do końca pierwszej połowy niespełna 2 minuty.

O czas poprosił teraz Patryk Rombel. Z całą pewnością trener chciał przygotować tę akcję, aby wyjść na 3 trafienia przewagi przed przerwą. Przypomnijmy jednak, że sędziowie wskazali już na grę pasywną polskiego zespołu.

Staramy się bronić dość wysoko i agresywnie. Genialnie w bramce zachował się teraz Wyszomirski.

11:13. I ponownie skutecznie rzut karny wykonał Arkadiusz Moryto. Bramka kapitalna.

Kolejny rzut karny dla reprezentacji Polski po przejęciu piłki przez Maćka Gębalę.

11:12. Ale przy akcji z prawego rozegraniu w wykonaniu Ozgura Saraka Wyszomirski nie miał już szans.

Obronił Wyszomirski, ale to nie koniec akcji miejscowych.

Ależ strata po stronie Gębali.

I już gramy w komplecie.

Pomylił się turecki skrzydłowy. Wyszomirski odbił jego rzut. Brawo.

O czas poprosił szkoleniowiec Turcji.

10:12. Jest przełamanie w "siódemkach". Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

Będzie rzut karny dla Polski za faul na Pilitowskim,

Przekombinowali w tej akcji tureccy skrzydłowi.

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. To efekt zbyt szybkiego wejścia Polaka na parkiet.

Strata piłki przez polską siódemkę na rzecz miejscowych.

10:11. Dużo bierze dziś na siebie Doruk Pehlivan.

9:11. Zaskakujący rzut Szymona Sićko.

9:10. Nasi rywale już w komplecie. Rzutem zaskoczył Polaków Ozgur Sarak.

8:10. Nieskuteczni się dziś Turcy i dobrze dla Polaków. Kontra i drugie kapitalne trafienie dołożył "zastępca" Tomka Gębali, Szymon Sićko. Pomylił się Pehlivan.

8:9. Dużo staramy się grać z prawym skrzydłem. Tak jak teraz, gdy trafił dość pewnie Michał Daszek.

Balan Nalbantoglu został wykluczony na 2 minuty.

8:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Gorkem Bicer. Brakowało w tej akcji płynności, ale jest efekt bramkowy.

Złe podanie do koła. Sićko nie zrozumiał się z Gębalą.

Żółtą kartkę otrzymał Balan Nalbantoglu.

7:8. Bramka! Trafił Balan Nalbantoglu.

6:8. Odpowiedział z lewej flanki Szymon Sićko.

6:7. Ależ szczęśliwa bramka. Trafił Doruk Pehlivan. Choć było w tym dużo precyzji.

Chaos wkradł się w poczynania miejscowych. Ale nadal są przy piłce.

Niestety strata, za długo graliśmy ten atak.

Jest już gra pasywna po stronie Polaków.

Marnują okazję Turcy. Podanie zupełnie niezrozumiałe.

Szkoda podwójna, bo była już gra pasywna wskazana gospodarzom.

Przemysław Krajewski odpocznie sobie przez 2 najbliższe minuty.

5:7. Bomba ze środka. Piłka w siatce po rzucie Tomasza Gębali.

5:6. I znowu ten Doruk Pehlivan.

4:6. W końcu mamy jakiś zapas bramkowy. Odważnie zagrał tym razem na środku rozegrania, trafiając z bliskiej odległości Michał Olejniczak.

Jeszcze raz skutecznie Wyszomirski po bloku kolegi.

4:5. Brawo Wyszomirski. Szybkie podanie do koła i tym razem Dawid Dawydzik. nie mógł zmarnować tej kontry.

4:4. Mamy remis. Ze skrzydła po podaniu od Przybylskiego po ciasnym skosie trafił Michał Daszek.

Pehlivan rzucił, ale prosto w Wyszomirskiego.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Jan Czuwara. Źle wygląda ten element w naszym wykonaniu. Druga obrona tureckiego bramkarza.

Przybylski faulowany i mamy rzut karny.

Spokojniej starają się grać Biało-Czerwoni.

Faul w ataku gospodarzy i strata piłki.

4:3. Szczęśliwie szybko odpowiadamy. Strzelcem Tomasz Gębala.

Doruk Pehlivan. Trafienie na 4:2.

Gra pasywna gospodarzy.

Pehlivan faulowany.

Z koła zmarnował swój rzut Dawydzik. To się jemu nie powinno zdarzyć. Wielka szkoda.

Ugur Ercelyan został wykluczony na 2 minuty. Turek ostro powstrzymywał Olejniczaka na środku rozegrania. Polak dostał cios w twarz.

3:2. Gospodarze na prowadzeniu po tym, jak z 9. metra ze środka mocno uderzył Doruk Pehlivan.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Dawid Dawydzik.

Karny dla Polski.

2:2. Z prawej flanki trafił teraz Alp Pektas.

Zatrzymany został T. Gębala.

1:2. Szybka odpowiedź. Ze środka skuteczny Halil Ibrahim Ozturk.

0:2. Kapitalna obrona Wyszomirskiego. Szybka akcja i trafienie dołożył ze skrzydła Michał Daszek.

0:1. Z dystansu rzutem o parkiet pierwszą bramkę dla Polski zdobył Tomasz Gębala.

Zaczęliśmy z Olejniczakiem na środku rozegrania.

Polacy przy piłce w pierwszym ataku.

Rumuńscy sędziowie gwizdnęli po raz pierwszy!

Rzut okiem na halę, w której grać będą dzisiaj Polacy.

Zaczęła się już oficjalna prezentacja obu drużyn.

Rywalami kadry Rombla będą także Słowacy i Holendrzy.

Za trzy dni, 9 stycznia, oba zespoły spotkają się ponownie w Płocku. To dla Polaków duża szansa, aby w bardzo dobrym stylu zacząć te eliminacje.

Czy Biało-Czerwoni pokonają Turcję na ich terenie?

A tak wygląda terminarz meczów eliminacji ME 2022.

Big handball day incoming

Rywal Polaków jest dość egzotyczny. Polskim kibicom może być znana właściwie tylko jedna postać z tamtej ekipy - Doruk Pehlivan.

Przypomnijmy, że to pierwsza rywalizacja kadry Patryka Rombla w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Witamy Państwa bardzo serdecznie i już teraz zapraszamy do śledzenia z nami relacji na żywo z pierwszego meczu reprezentacji Polski. Przeciwnikiem Biało-Czerwonym w walce o punkty będą Turcy.