25:31
Zakończony
Niemcy
15:21

Dziękujemy za śledzenie relacji na naszym portalu. Zapraszamy na starcie finałowe, w którym Dania zmierzy się z Francją. Czeka nas bitwa gladiatorów.

1
15:21

Trzeba jednak oddać to, że najlepsi szczypiorniści w Europie byli po prostu krok albo nawet dwa przed Biało-Czerwonymi. W ekipie Dujszebajewa raziła skuteczność. Szansa była, ale została niewykorzystana.

2
60'

Niemcy już się cieszą. Mają z czego. Polacy zostaną bowiem bez medalu.

POL 25 : 31 GER
czas 59'

25:31. Patrick Wiencek niepilnowany, a on takich sytuacji nie marnuje.

POL 25 : 30 GER
czas 58'

25:30. Na pocieszenie swoje dołożył jeszcze Mariusz Jurkiewicz.

POL 24 : 30 GER
czas 58'

24:30. Bramka! Trafił Patrick Wiencek. Jest czego żałować.

POL 24 : 29 GER
czas 58'

24:29. Niestety, jest już po meczu. Polski zespół dobił teraz Uwe Gensheimer.

POL 24 : 28 GER
czas 57'

24:28. Szybko do bramki pobiegł Michał Daszek. W końcu zagrał skutecznie. Przewaga wciąż jest jednak znaczna.

57'

Wyszomirski obronił rzut z koła Wiencka. Ten chciał go przerzucić, ale wzrost naszego bramkarza zrobił swoje.

56'

Wiara jeszcze jest, brakuje jednak trochę szczęścia, może cierpliwości.

56'

Kolejny błąd w ataku Polaków. Jachlewski przekroczył linię pola bramkowego. Gol nieuznany.

POL 23 : 28 GER
czas 55'

23:28. Patrick Wiencek ratuje teraz swoją drużynę. Będzie już niezwykle trudno odwrócić ten mecz.

55'

Ależ pomylił się teraz Mateusz Kus.

POL 23 : 27 GER
czas 54'

23:27. Przechwycona piłka przez Biało-Czerwonych. Szybka akcja i kontrę zakończył Michał Daszek. Wciąż jest szansa.

POL 22 : 27 GER
czas 54'

22:27. Znów Krzysztof Lijewski. Wiara Polaków rośnie z każdą akcją.

POL 21 : 27 GER
czas 53'

21:27. Ach ten Julius Kühn.

POL 21 : 26 GER
czas 53'

21:26. Pusta bramka Niemców. Zauważył to Krzysztof Lijewski. Kolejny gol, ale to kropla w morzu potrzeb.

52'

Niemcy zwalniają grę i całkiem słusznie.

52'

Niesamowite. W tak ważnym momencie obronił Wolff. Próbował z 6 metrów pokonać go Lijewski. Zostawił jednak rękę i akurat tam spadła piłka po rzucie naszego rozgrywającego.

czas 51'

Martin Strobel został wykluczony na 2 minuty. Niemcy zaczynają wyciągać do Polaków pomocną dłoń.

51'

Biało-Czerwoni wyglądają na bardziej zmęczonych. To jednak nie ma znaczenia. Trzeba walczyć.

POL 20 : 26 GER
czas 50'

20:26. Niestety. 8 minut bez gola w końcu przełamał Julius Kühn. Trafił z dystansu. Medal coraz dalej.

50'

Tym bardziej, że coraz częściej mylą się także mistrzowie Europy.

49'

5 bramek straty da się jeszcze odrobić. Polacy już nie takich rzeczy dokonywali. Trzeba jednak zacząć trafiać.

1
49'

Do końca meczu coraz mniej czasu. Włączył sięw bramce Wyszomirski. Ale i Wolff też rozgrywa niesamowity mecz.

48'

Tym razem Jurkiewicz już nie dał rady wstrzelić się w światło bramki. Ta akcja była zbyt szybka.

48'

Niepokój w niemieckiej ekipie może być wodą na młyn dla naszej reprezentacji.

POL 20 : 25 GER
czas 47'

20:25. Gramy jednego mniej i zaczynamy trafiać seriami. Ponownie w rolach głównych Mariusz Jurkiewicz.

POL 19 : 25 GER
czas 47'

19:25. Mariusz Jurkiewicz postanowił sam rozwiązać tę akcję Polaków. I dobrze, zrobił to wyśmienicie.

czas 46'

Szczęśliwie pomylił się z 7 metrów Uwe Gensheimer.

czas 46'

Bartosz Jurecki został wykluczony na 2 minuty.

46'

Karny i jeszcze kolejne upomnienie dla Biało-Czerwonych. Jest źle.

45'

Polacy grają troszkę zbyt wolno w ataku. Są w dodatku nieskuteczni. Znów nie trafił Daszek. To jest jak gwóźdź do trumny.

45'

Do końca meczu nieco ponad kwadrans. Polacy w sytuacji nie do pozazdroszczenia.

44'

Dagur Sigurdsson poprosił o czas dla swojego zespołu.

44'

Weinhold po bloku Polaków. Piłka jednak dalej dla Niemców. Jeśli trafią, może być już po meczu.

43'

Myli się nawet Daszek, który miał teraz naprawdę dobrą pozycję rzutową.

czas 43'

Patrick Wiencek został wykluczony na 2 minuty. To chyba ostatni moment, by wrócić na właściwe tory. Tylko czy Polacy są w stanie tego dokonać?

POL 18 : 25 GER
czas 43'

18:25. To już siedem oczek więcej po stronie mistrzow Europy. Trafił bowiem Tobias Reichmann.

43'

Podanie do Wiśniewskiego. Ale Niemcy to przejęcli. Natychmiastowa i skuteczna kontra.

czas 42'

Faulującym był Syprzak.

POL 18 : 24 GER
czas 42'

18:24. Trafił Fabian Wiede. Był jeszcze faulowany i znów Polacy będą grali jednego mniej. Zmęczenie będzie coraz większe.

1
POL 18 : 23 GER
czas 41'

18:23. Potrafimy szybko odpowiedzieć, słabiej jednak gramy w defensywie. Z koła trafienie dołożył Kamil Syprzak.

POL 17 : 23 GER
czas 41'

17:23. Do bramki wszedł Sławomir Szmal. Nie zdołał jednak obronić rzutu Uwe Gensheimera. Strata wciąż jest bardzo duża.

POL 17 : 22 GER
czas 40'

17:22. Gramy bramka za bramkę. Odpowiedział bowiem Mateusz Jachlewski.

POL 16 : 22 GER
czas 40'

16:22. Niemcy czują się już bardzo pewnie. To widać w ich grze. Trafił Hendrik Pekeler.

POL 16 : 21 GER
czas 39'

16:21. Skutecznie rzut karny wykonywał Przemysław Krajewski. Może jeszcze uda się wrócić do gry o pełną pulę.

czas 39'

W dodatku straciliśmy jeszcze Bieleckiego. Rozgrywający powędrował na ławkę kar.

POL 15 : 21 GER
czas 38'

15:21. Ucieka Polakom ten mecz. Znów skuteczny był Tobias Reichmann.

POL 15 : 20 GER
czas 37'

15:20. Za drugim razem Tobias Reichmann już się nie pomylił.

37'

Reichmann próbował ze skrzydła. Dobrze jednak ustawił się Wyszomirski. Piłka wyszła jednak w aut. Niemcy będą mieli kolejną szansę na rzut.

POL 15 : 19 GER
czas 37'

15:19. Bramka! Trafił Przemysław Krajewski.

1
czas 36'

Mariusz Jurkiewicz został wykluczony na 2 minuty.

POL 14 : 19 GER
czas 36'

14:19. Nieestety nie jest dobrze. Bramka! Trafił Steffen Weinhold. W dodatku będziemy grali jednego mniej.

36'

Gracze Dujszebajewa mocno w defensywie. Zmuszają Niemców do długich akcji.

36'

Znów Bielecki, ale był faul w ataku i gol nieuznany.

35'

Bielecki sam, ale świetnie wybronił to Wolff. To chyba nie jest dzień Koli.

1
POL 14 : 18 GER
czas 34'

14:18. Odpowiedział jednak Patrick Wiencek. Zamiast dwóch goli straty wciąż jest cztery.

33'

Nieuznana bramka Kusa. Cóż za szkoda. Mogło być już naprawdę nieźle. Nie tracimy jednak nadziei.

33'

Weinhold sam na sam z Wyszomisrkim i kolejna obrona naszego bramkarza. Świetny początek.

32'

Blisko przejęcia piłki Biało-Czerwoni. Sędziowie wskazali jednak na faul naszego gracza.

POL 14 : 17 GER
czas 32'

14:17. I się udało. Z prawego rozegrania nie pomylił się Krzysztof Lijewski. Trafił przy samym słupku.

32'

Polacy długo w ataku. Chcą doprowadzić do pozycji rzutowej.

31'

Pierwsza udana akcja w tej połowie Wyszomirskiego. Czy to jest już ten moment?

31'

Wracamy do gry. Przy piłce rywale Polaków.

Polacy doprowadzą do kolejnego horroru?
1
15:21

W poprzednim meczu taktyką Tałanta Dujszebajewa była gra w siedmiu zawodników w polu. Być może znów z tego skorzysta. Każda akcja musi być jednak zakończona golem, w przeciwnym razie Niemcy będą obijać pustą polską bramkę

15:21

W szatni potrzebna jest spokojna, rozważna rozmowa. Tylko w ten sposób można ten mecz odwrócić. Wciąż liczymy na naszego bramkarza, który ostatnie dwa mecze miał kapitalne.

15:21

Rzut oka na statystki. Te dla Polaków nie wyglądają korzystnie. Wyszomirski obronił tylko 5 na na 22 rzuty, co dało mu skuteczność rzędu 23 procent. Na 60-procentowej skuteczności gra Bielecki. A rywale? Wykonali łącznie 25 rzutów, z których aż 17 znalazło się w siatce. Liderami są, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami: Reichmann i Gensheimer. Kończą kontry, stąd ich dobry wynik.

POL 13 : 17 GER
czas 30'

13:17. Coś nieprawdopodobnego. Tuż przed końcem, właściwie z zerowego konta, nie pomylił się Tobias Reichmann. To dość spora zaliczka.

POL 13 : 16 GER
czas 30'

13:16. Na 14 sekund przed końcową syreną trafił Krzysztof Lijewski. Akcję będą jeszcze mieli nasi rywale.

POL 12 : 16 GER
czas 30'

12:16. Znów świetnie pod bramką Wyszomirskiego znalazł się Julius Kühn.

POL 12 : 15 GER
czas 29'

12:15. Jest jednak szybka odpowiedź Biało-Czerwonych. Trafił Adam Wiśniewski.

POL 11 : 15 GER
czas 29'

11:15. Wydawało się, że Polacy są dobrze ustawieni w defensywie. Lukę znalazł jednak Julius Kühn.

POL 11 : 14 GER
czas 28'

11:14. W końcu. Jest pierwsze trafienie Krzysztofa Lijewskiego.

POL 10 : 14 GER
czas 28'

10:14. Tak wysoko Niemcy jeszcze nie prowadzili. Kontrę wykorzystał Uwe Gensheimer.

28'

Tym razem był faulowany. Za chwilę będzie gra pasywna. Polacy pogubieni w ataku. Tracimy kolejnego gola.

27'

Blokowany Lijewski. Piłka wciąż po polskiej stronie.

POL 10 : 13 GER
czas 27'

10:13. Polacy skupieni na przechwyceniu piłki. Niepilnowany był Steffen Weinhold. Trafił i wciąż Niemcy mają trzy gole więcej na swoim koncie.

POL 10 : 12 GER
czas 26'

10:12. Bardzo szybko Polacy wykorzsytali grę w przewadze. Na kole był Bartosz Jurecki. Mamy w końcu trafienie. Pora się obudzić.

czas 26'

Paul Drux został wykluczony na 2 minuty.

1
POL 9 : 12 GER
czas 26'

9:12. Kolejna strata Polaków i znów w kontrze najszybszy Tobias Reichmann. Trzecie trafienie niemieckiego skrzydłowego. Stanęliśmy w ataku.

1
POL 9 : 11 GER
czas 25'

9:11. Ten się w takich sytuacjach nie myli.

24'

Piłka krążyła po obwodzie. Niestety fatalnie zagrał Krajewski. Podał do... bramkarza rywali. Do kontry natychmiast pobiegł Reichmann.

24'

Seria błędów z obu stron. Kolejny faul ofensywny naszych rywali. Kolejna szansa na remis.

24'

Wolff znów stanął na wysokości zadania. Pomylił się Krzysztof Lijewski.

23'

Niemcy już w komplecie.

1
23'

Faul ofensywny Niemców. Drux wpadł na Jurkiewicza.

POL 9 : 10 GER
czas 23'

9:10. W końcu dostrzeżony został obrotowy Bartosz Jurecki. W tej pozycji nie mógł się pomylić.

POL 8 : 10 GER
czas 22'

8:10. Niepilnowany był Steffen Weinhold. Silny rzut i Wyszomirski bez szans.

21'

Bardzo długo czekamy na kolejnego gola Polaków. Już ponad 6 minut. W dodatku popełniamy prosty błąd w ataku.

czas 21'

Finn Lemke został wykluczony na 2 minuty.

POL 8 : 9 GER
czas 20'

8:9. Wynik się odwraca. Trafił Paul Drux, choć był jeszcze przetrzymywany. Znów musimy gonić rywali.

czas 19'

I stało się. Nieskutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. Heinevetter lepszy od rozgrywającego.

19'

Zmiana w bramce. Wszedł Silvio Heinevetter.

19'

Kolejny rzut karny dla Biało-Czerwonych. Do jego wykonania podszedł Bielecki. Trafi?

POL 8 : 8 GER
czas 18'

8:8. Mieliśmy trzy bramki więcej. Teraz nie ma już nic. Trafił ze skrzydła Uwe Gensheimer.

18'

Niemcy z szansą na remis po błędzie Wiśniewskiego.

POL 8 : 7 GER
czas 17'

8:7. W swoim stylu, czyli rzutem z biodra zaskoczył Paul Drux. Mistrzowie Europy złapali kontakt bramkowy.

15:21

Na razie broni on z 45-procentową skutecznością.

17'

Jest obrona Wyszomirskiego. Rzut z dystansu wybity. Piłkę złapał jeszcze z końca linii Krajewski.

16'

Krajewski postanowił zagrać indywidualnie. Trafił jednak w słupek. Szkoda, zaraz możemy stracić swoją przewagę. Powinni grać spokojniej.

POL 8 : 6 GER
czas 16'

8:6. Skutecznie rzut karny wykonywał Uwe Gensheimer.

15'

Faulowany był Weinhold. Sędziowie wskazali na siódmy metr.

15'

Czas dla rywali.

POL 8 : 5 GER
czas 15'

8:5. Kolejna obrona, kontra i znów skrzydłowy. Tym razem bramkarza pokonał Michał Daszek. Może być jeszcze lepiej.

POL 7 : 5 GER
czas 15'

7:5. Tym razem ręce w górę podniósł Przemysław Krajewski. Niemcy lekko w szoku.

POL 6 : 5 GER
czas 14'

6:5. Cóż to było za podanie "Koli". Piłkę w powietrzu złapał Mateusz Jachlewski. To musiało wpaść do siatki.

14'

Bielecki sam próbował złamać blok obronny rywali. Został jednak zatrzymany faulem.

13'

Musimy zacząć grać skutecznie. Na razie jednak trudno jest nam przejść defensywę rywali.

13'

To samo jednak potrafi zrobić Wyszomirski. Wciąż remis. Mamy chwilowe zatrzymanie wyniku.

12'

Wolff znakomicie w niemieckiej bramce.

POL 5 : 5 GER
czas 11'

5:5. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

1
czas 11'

Żółtą kartkę otrzymał Finn Lemke.

czas 10'

Chwilę wcześniej na ławkę kar powędrował Mateusz Jachlewski.

POL 4 : 5 GER
czas 10'

4:5. A w tym elemencie nie zwykł się mylić na tym turnieju Uwe Gensheimer.

1
10'

Wydawało się, że będziemy mieli dobrą obronę, ale nie. Jednak rzut karny.

POL 4 : 4 GER
czas 9'

4:4. Odpowiedział Patrick Wiencek.

POL 4 : 3 GER
czas 9'

4:3. Szybka kontra polskiej siódemki. W rolach głównych tym razem Przemysław Krajewski. Był bezbłędny. Znów gol przewagi reprezentacji Polski.

POL 3 : 3 GER
czas 8'

3:3. Pierwsza bomba Karola Bieleckiego. Piłka po rękach Wolffa wpadła jednak do bramki.

1
POL 2 : 3 GER
czas 8'

2:3. Rywale już na prowadzeniu. Trafił zawodnik Vive Tobias Reichmann. To jego pierwsza taka akcja.

1
7'

Rzut Niemców trafił w słupek. Cóż z tego, skoro po chwili faul ofensywny Biało-Czerwonych.

7'

Kontra Polaków. Sam na sam z Wolffem był Mateusz Jachlewski. Gol? Nie trafił w poprzeczkę. Piłka dla Niemców. Wielka szkoda.

1
POL 2 : 2 GER
czas 6'

2:2. Już remis. Tego się można było spodziewać. Bardzo szybko akcję rzutem zakończył Fabian Wiede. Polacy zaczynają popełniać proste błędy w ofensywie.

1
POL 2 : 1 GER
czas 5'

2:1. Jest odpowiedź naszych sąsiadów. Nie pomylił się Paul Drux. Długo czekali na tę bramkę.

POL 2 : 0 GER
czas 4'

2:0. Jest dobrze. Trafił Przemysław Krajewski. Pekeler bez problemu został ominięty.

2
4'

Ostro faulowany był Daszek.

4'

Trzy minuty za nami, a rywale bez trafienia.

1
3'

Szybka kontra Niemców, ale z bramki w porę wyszedł Wyszomirski.

1
3'

Polacy bardzo wysoko stanęli w defensywie. To może zaskoczyć Niemców.

POL 1 : 0 GER
czas 2'

1:0. Podszdł do jego wykonania niezawodny w tym elemencie Karol Bielecki. Mamy dobre otwarcie.

1
2'

Będziemy mieli pierwszy rzut karny. Faulowany był Lijewski.

1'

Krajewski indywidualnie, ale powstrzymany. Piłka wciąż po stronie Biało-Czerwonych. Za chwilę będzie gra pasywna.

1'

Zaczęli ze środka Polacy.

czas Start meczu
15:21

Jesteśmy już po hymnach państwowych. Za kilka minut rozpocznie się rywalizacja. Biało-Czerwoni wyglądają na skoncentrowanych i skupionych. Nasi zachodni sąsiedzi też byli bardzo blisko meczu finałowego. Tutaj wszystko jest możliwe.

1
15:21

Zdaniem bukmacherów faworytem starcia są Niemcy.

1
1
Kto zdobędzie brązowy medal w Rio w piłce ręcznej?
Polska
Niemcy
1
15:21

Obie siódemki już na parkiecie. Trwa prezentacja obu drużyn.

1
15:21

Rzut oka na statystyki. W tych Polacy są bardzo wysoko. Liderem strzelców jest Karol Bielecki. Ma 52 bramki na koncie. Jego celem jest zmazanie "klątwy chorążego". Jest naprawdę blisko. Goni go w tej klasyfikacji Mikkel Hansen - trafił już 46 razy. 3 miejsce wśród bramkarzy zajmuje Piotr Wyszomirski (34 procent skuteczności).

15:01

Wyrzucić przegrany mecz półfinałowy z głów. To pierwsze zadanie drużyny Tałanta Dujszebajewa. My wiemy, o co gramy. 40 lat bez medalu w piłce ręcznej na igrzyskach to wyjątkowo długo. Czas przerwać tę passę.

15:01

W składzie Polaków nie ma zmian. Przez ostatni czas uraz wciąż leczy Michał Jurecki. Sam zawodnik pali się do gry, ale czy pozwolą mu na to lekarze?

15:01

"My jeszcze niczego nie wygraliśmy" - mówił po meczu półfinałowym Karol Bielecki. Miejmy nadzieję, że po meczu powiemy zgoła coś innego. Jak przypomniała Maja Włoszczowska: "na igrzyskach każdy medal bierze się w ciemno". Niech to będzie motto dzisiejszego meczu o brązowe krążki.

15:01

Zapraszamy na relację z ostatniego spotkania turnieju olimpiskiego w Rio de Janeiro w wykonaniu Polaków. To będzie już ósmy mecz Biało-Czerwonych, którzy stoją przed szansą na brązowy medal. Zadanie jest proste - pokonać niesamowitych Niemców!