Krzysztof Chmielewski nie utrzymał świetnego tempa. Polak poza finałem

Getty Images / Marcel ter Bals/DeFodi Images / Na zdjęciu: Krzysztof Chmielewski

Krzysztof Chmielewski świetnie rozpoczął rywalizację na 1500 metrów, płynąc nawet na nowy rekord życiowy. W drugiej części dystansu jednakże zdecydowanie osłabł i jeszcze przed ostatnim wyścigiem było pewne, że nie awansuje do finału.

Sporo emocji związanych z występami Biało-Czerwonych na basenie olimpijskim mieli polscy kibice od sobotniego poranka. Najpierw odbyły się eliminacje 50 metrów stylem dowolnym kobiet.

W nim kapitalnie zaprezentowała się Katarzyna Wasick, która zajęła drugie miejsce i pewnie awansowała do półfinału. Tego zadania nie wykonała jednakże Kornelia Fiedkiewicz. 22-latka uplasowała się na 20. lokacie (więcej TUTAJ).

Po naszych paniach swoje zmagania rozpoczął Krzysztof Chmielewski w eliminacjach 1500 metrów stylem dowolnym. Trzeba jednak zaznaczyć, że Polak nie był kandydatem awansu do finału, w którym wystąpi ośmiu pływaków.

20-latek niemal od samego początku płynął na drugiej pozycji. Przez około pierwszych 500 metrów trzymał się dość blisko lidera wyścigu - Turka Emira Batur Albayraka. Niestety wraz z każdą kolejną długością basenu, nasz Biało-Czerwony tracił coraz więcej do prowadzącego.

Chmielewski mocno osłabł i nie był w stanie utrzymać swojego niezłego tempa. Co więcej, zaczął go nawet doganiać Victor Johansson ze Szwecji. Ostatecznie Polak dotknął ścianę basenu na drugiej lokacie z czasem 15:04,99. Tryumfator zrobił to niemal 20 sekund wcześniej.

Trudno było oczekiwać, aby z takim rezultatem wywalczył promocję do wyścigu medalowego. Jeszcze przed ostatnim wyścigiem było pewne, że to się nie wydarzy. Już w tym momencie Krzysztof Chmielewski plasował się na 10. miejscu. Ostatecznie zajął 16. pozycję. Wygrał za to Daniel Wiffen z Irlandii.