ME: Paweł Korzeniowski i Mikołaj Machnik wystąpią w półfinałach

Poranna sesja trzeciego dnia pływackich mistrzostw Europy była szczęśliwa dla Pawła Korzeniowskiego i Mikołaja Machnika, którzy przebrnęli przez eliminacje.

Łukasz Witczyk

W eliminacjach na 200 metrów stylem motylkowym wystąpił Paweł Korzeniowski. Polak w swoim wyścigu zajął czwarte miejsce, ale czas jaki osiągnął dał mu awans do półfinałów. Korzeniowski w eliminacjach został sklasyfikowany na 14. pozycji. Półfinały zaplanowane są na środową sesję popołudniową.

Awans do półfinałów na 200 metrów stylem klasycznym wywalczył Mikołaj Machnik, który osiągnął jedenasty czas eliminacji. Polak w swoim wyścigu zajął czwartą pozycję, a do zwycięzcy kwalifikacji stracił blisko trzy i pół sekundy. Z dalszej rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym odpadły Alicja Tchórz i Klaudia Naziębło. Pierwsza z nich ma małą szansę na występ w półfinale, jednak ze startu zrezygnować musiałaby jedna z rywalek. Tchórz osiągnęła siedemnasty czas eliminacji, a Naziębło sklasyfikowana została na 21. pozycji.