KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rekord życiowy Kacpra Majchrzaka i udane starty olimpijczyków w Termach Maltańskich

Zawody pływackie z okazji 5-tych urodzin Term Maltańskich przebiegały pod dyktando polskich olimpijczyków. Na basenie brylował Kacper Majchrzak, który pobił rekord życiowy na 100 m stylem motylkowym.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017 PAP / Marcin Bielecki / Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017

Niedzielne zawody na basenach sportowych Term Maltańskich miały doborową obsadę. Spośród 160 zawodników i zawodniczek było aż 7 olimpijczyków z Rio de Janeiro. Reprezentanci Polski potwierdzili wysoką dyspozycję i bez większych kłopotów wygrywali swoje konkurencje.

Swój pierwszy start przed poznańską publicznością zanotowała nowa zawodniczka Warty Poznań Anna Dowgiert. Zdominowała 2 wyścigi, na 50 i 200 metrów stylem dowolnym i jest to dobry prognostyk przed kolejnymi startami w sezonie. 2 zwycięstwa w Poznaniu zanotowała inna olimpijka Katarzyna Baranowska, która okazała się bezkonkurencyjna na 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem klasycznym.

Wśród mężczyzn rewelacyjny występ na 100 metrów stylem motylkowym zaliczył Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań uzyskał wynik 53,81 i pobił własny rekord życiowy. Drugie zwycięstwo odniósł na 200 metrów stylem dowolnym. Najbardziej interesującą konkurencją było 50 metrów stylem dowolnym. Po pasjonującym biegu zwyciężył olimpijczyk z Rio Filip Wypych z bardzo dobrym czasem 22,29, Tuż za nim na podium uplasował się Kacper Majchrzak i drugi z zawodników Warty Poznań Damian Goździk.

Zawody z okazji Term Maltańskich okazały się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Dobre czasy uzyskiwane przez reprezentantów Polski dobrze rokują przed najważniejszymi startami w tym sezonie, grudniowymi mistrzostwami świata na krótkim basenie, które odbędą się w Kanadzie.

ZOBACZ WIDEO WTA Finals: znów bez Williams. Kontuzja barku Amerykanki (Źródło: TVP S.A.)
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×