The World Games 2017: kolejne sukcesy Polaków. Medale w ratownictwie wodnym i sumo

Sztafety mężczyzn i kobiet w ratownictwie wodnym wywalczyły w sobotę kolejne medale dla Polski na trwających we Wrocławiu The World Games 2017. Sukcesy odnieśli też Paweł Wojda i Magdalena Macios, którzy zdobyli brązowe krążki w sumo.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP / Maciej Kulczyński

Męska sztafeta wystartowała na dystansie 4x25 m z manekinem w składzie Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Bartosz Stanielewicz. Przegrała wyłącznie z Niemcami, którzy po raz drugi tego dnia pobili rekord świata.

- Szczerze mówiąc, to liczyliśmy na trochę więcej niż srebro, ale widzieliśmy jak mocni byli Niemcy. Srebrny medal na tak dużej imprezie jak The World Games bardzo nas jednak wszystkich cieszy - stwierdził Dubiel.

Z kolei sztafeta kobiet swój wyścig 4x50 m z pasem ratowniczym zakończyła na czwartym miejscu, lecz w związku z dyskwalifikacją reprezentacji Francji, wskoczyła na najniższy stopień podium.

W zespole wystąpiły Karolina Paszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz. Dla tej ostatniej to drugi medal na The World Games 2017. W piątek 24-latka została wicemistrzynią ratownictwa sportowego.

Do dorobku reprezentacji Polski dwa brązowe medale dołożyli w sobotę zapaśnicy sumo Paweł Wojda i Magdalena Macios.

Po dwóch dniach zmagań we Wrocławiu, Polska ma w sumie sześć medali (po trzy srebrne i brązowe) i klasyfikacji generalnej zajmuje 19. miejsce.

World Games 2017 to igrzyska sportów nieolimpijskich. Impreza jest organizowana pod patronatem MKOl. W zawodach rywalizuje 3,5 tys. sportowców ze 112 krajów.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy World Games 2017 będą sukcesem organizacyjnym?