The World Games 2017: pierwsze medale dla Polski

Mamy pierwsze medale na The World Games 2017 we Wrocławiu. Srebro wywalczyła Alicja Tchórz. Polka została wicemistrzynią ratownictwa sportowego. Niedługo później drugie miejsce zajęła męska sztafeta 4x50m z przeszkodami w ratownictwie wodnym.

Karol Borawski
PAP / Marcin Bielecki

Alicja Tchórz zajęła drugie miejsce w rywalizacji pływackiej na dystansie 200 m z przeszkodami.

- Występy przed własną publicznością dodają niesamowitych emocji, dodają skrzydeł i to widać po startach reprezentantów Polski - mówiła przed finałowym występem Polka.

Tchórz zajęła drugie miejsce z czasem 2:06.41. Złoto wywalczyła Włoszka Silvia Meschiari (2:05.89), a brąz Francuzka Margaux Fabre (2:09.66).

W finale na 200 m z przeszkodami startowała druga z Biało-Czerwonych - Dominika Kossakowska zajęła ósme miejsce z czasem 2:13.67.

Wieczorem srebrne medale wywalczyła również męska sztafeta 4x50 m. Biało-Czerwoni wystąpili w składzie Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Adam Dubiel i Bartosz Makowski. Po złoto sięgnęli Japończycy, a brązowe medale wywalczyli Francuzi.

World Games 2017 to igrzyska sportów nieolimpijskich. Impreza jest organizowana pod patronatem MKOl.

We Wrocławiu zostanie rozegranych 31 konkurencji, a w zawodach będzie rywalizowało 3,5 tys. sportowców ze 112 krajów.

Czy World Games we Wrocławiu okażą się sukcesem organizacyjnym?