Wojciech Wojdak wygrał 3. wyścig eliminacyjny i awansował do finału MŚ na 1500 m

Wojciech Wojdak zakwalifikował się w Budapeszcie do finału mistrzostw świata 2017 w pływaniu na 1500 metrów stylem dowolnym.

Piotr Ziemka
Wojciech Wojdak Instagram / wojdaz / Na zdjęciu: Wojciech Wojdak
Polak uczestniczył w trzecim wyścigu eliminacyjnym. Zwyciężył w nim z czasem 14:57.39. Drugie miejsce zajął Mack Horton. Australijczykowi zmierzono 14:59.24. Czwarty, ostatni wyścig eliminacyjny wygrał Michaiło Romanczuk. Ukrainiec uzyskał 14:44.11. Drugi był mistrz olimpijski, świata i Europy Gregorio Paltrinieri. (14:44.31). Na trzeciej pozycji uplasował się zwycięzca środowego finału na 800 metrów kraulem Gabriele Detti (14:50.10).

Wojciech Wojdak zakwalifikował się do finału z piątym rezultatem. W czołowej ósemce nie znalazł się Park Tae-hwan. Zwycięzcę rywalizacji na 1500 metrów podczas mistrzostw świata 2016 na krótkim basenie, sklasyfikowano w klasyfikacji łącznej na dziewiątym miejscu. Finał zostanie rozegrany w niedzielę.

Czwarty w siódmej, ostatniej serii eliminacyjnej na 50 metrów stylem grzbietowym był Tomasz Polewka. Polak awansował do półfinału z dwunastym czasem 25.10. Najlepiej spisał się Japończyk Junya Koga (24.54). Drugi był Francuz Camille Lacourt (24.58). Na 31. pozycji został sklasyfikowany Kacper Stokowski (25.63).

Czy Tomasz Polewka zakwalifikuje się do finału na 50 metrów stylem grzbietowym?