Radosław Kawęcki dwukrotnie na drugim miejscu w Pucharze Świata w Hongkongu

Radosław Kawęcki zajął drugie miejsce w niedzielnym wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym podczas Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie w Hongkongu.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
Polak zwyciężył na tym dystansie w sierpniowych zawodach Pucharu Świata w Moskwie oraz Berlinie. Tym razem uplasował się na drugiej pozycji. Uzyskał czas 1:51.57. Wygrał Christian Diener (1:51.25). Taka sama kolejność była w sobotę w rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym (51.44 Dienera, 51.58 Radosława Kawęckiego). Polak w niedzielę wystąpił też w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Został sklasyfikowany na na piątym miejscu z czasem 24.35. Wygrał Białorusin Paweł Sankowicz (23.03).

W sobotę drugi na 400 metrów stylem dowolnym był Wojciech Wojdak (3:43.23), a czwarty - Filip Zaborowski (3:43.89). Triumfował Gabriele Detti (3:43.11), a trzecią lokatę zajął Qiu Ziao (3:43.87). Ci sami zawodnicy uplasowali się na czterech czołowych pozycjach niedzielnej rywalizacji na 1500 metrów. Tym razem zwyciężył Chińczyk (14:44.09). Drugi był Włoch (14:46.44), a trzeci - Wojdak (15:00.33). Zaborowskiego ponownie sklasyfikowano na czwartej pozycji (15:07.16).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 4 i 5 października w Ad-Dausze.

Czy Radosław Kawęcki odniesie jeszcze zwycięstwo na 200 m stylem grzbietowym w Pucharze Świata 2017?