Srebrne medale dwóch polskich czwórek na mistrzostwach świata w Sarasocie

Czwórka bez sterniczki oraz czwórka podwójna kobiet zdobyły srebrne medale podczas rozgrywanych w Sarasocie na Florydzie mistrzostw świata w wioślarstwie.

Piotr Ziemka
Czwórka podwójna kobiet z brązowymi medalami IO w Rio de Janeiro 2016 WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Czwórka podwójna kobiet z brązowymi medalami IO w Rio de Janeiro 2016
Srebrne medale w czwórce bez sterniczki wywalczyły Olga Michałkiewicz, Joanna DittmannMonika Ciaciuch oraz Maria Wierzbowska. Triumfowały z czasem 6:33.58 Australijki. Polkom zmierzono 6:34.25. Biało-Czerwone po 1/4 rywalizacji (500 metrach) zajmowały trzecie miejsce. Na półmetku i 500 metrów przed końcem były już drugie.

Na drugim stopniu podium stanęła też czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus, Marta WieliczkoMaria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Polki prowadziły przez większość wyścigu, ale w końcówce wyprzedziły je Holenderki, które zwyciężyły z czasem 6:16.72. Polki straciły do nich 99 setnych sekundy.

Czwarte miejsce w finale dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet zajęły Weronika Deresz i Joanna Dorociak. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn również tuż za podium znaleźli się Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski.

W niedzielnym finale wystąpi polska dwójka podwójna mężczyzn (Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup).

Czy Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobędą w niedzielę medal mistrzostw świata 2017?