Znamy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w pływaniu

Grand Prix Polski w pływaniu zakończyło się dużym sukcesem Polaków. Podczas niedzielnych startów w Termach Maltańskich kolejnych czterech pływaków uzyskało kwalifikacje do mistrzostw Europy.

Szymon Mierzyński
Radosław Kawęcki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki

W Kopenhadze, w wyścigach indywidualnych, wystąpi aż jedenastu zawodników i zawodniczek.

W niedzielne przedpołudnie już druga konkurencja przyniosła wynik gwarantujący udział w grudniowych mistrzostwach Europy. Utalentowany junior Bartosz Piszczorowicz przegrał co prawda z Kacprem Majchrzakiem na 200 m stylem dowolnym, ale dzięki obniżonemu minimum dla juniorów, uzyskał czas gwarantujący miejsce w Kopenhadze. Majchrzak w zawodach płynął znakomicie, ale nie wystartuje w mistrzostwach Europy, ponieważ rywalizować będzie w mistrzostwach świata wojskowych, które odbędą się w Rio de Janeiro.

Radosław Kawęcki w pełni zrehabilitował się za słabszy sobotni występ. W swoim ostatnim wyścigu w Termach Maltańskich wygrał na 200 m stylem grzbietowym i zapewnił sobie start w Kopenhadze. Jakub Skierka, który zajął 2. miejsce, również uzyskał kwalifikację. Skład juniorów, którzy dzięki obniżonemu minimum pojadą na Kopenhagi, uzupełniają Dominik Bujak i Marcel Wągrowski, startujący na 400 m stylem zmiennym.

Skład reprezentacji kobiet uzupełniła w niedzielę Dominika Sztandera. Zawodniczka Juvenii Wrocław wygrała w wyścigu na 100 m stylem klasycznym z bardzo dobrym czasem 1,05,90.

Po niedzielnych zawodach zarząd Polskiego Związku Pływania podał kadrę Polski na mistrzostwa Europy w Kopenhadze. O medale najważniejszej imprezy drugiego półrocza 2017 roku będzie walczyć aż 19 zawodników i zawodniczek w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach. Czasy, jakie uzyskiwali pływacy w Termach Maltańskich w Poznaniu, pozwalają z optymizmem myśleć o najwyższych laurach na naszym Kontynencie.