Siódme miejsca Konrada Czerniaka i Alicji Tchórz w 2. dniu ME 2017 w Kopenhadze

Konrad Czerniak zajął siódme miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym podczas drugiego dnia mistrzostw Europy 2017 w pływaniu na krótkim basenie.

Piotr Ziemka
Konrad Czerniak East News / Na zdjęciu: Konrad Czerniak
28-letni Polak prowadził po pięćdziesięciu metrach finału. Mistrz Europy z 2011 roku został jednak ostatecznie sklasyfikowany na siódmym miejscu z czasem 50,31. Dwie czołowe pozycje zajęli Włosi: Matteo Rivolta (49,93) i Piero Codia (49,96). Brąz zdobył Niemiec Marius Kusch (50,01). W środowych eliminacjach i półfinałach Konrad Czerniak miał drugie rezultaty.

Ósma na 50 metrów stylem motylkowym była Aleksandra Urbańczyk (25,72). Polka zakwalifikowała się do finału z trzecim wynikiem (25,51). Wygrała Holenderka Ranomi Kromowidjojo (24,78). Drugie miejsce zajęła Dunka Emilie Beckmann (25,16), a trzecie - Holenderka Maaike de Waard (25,46).

Mistrzowski tytuł na 100 metrów stylem grzbietowym obroniła Węgierka Katinka Hosszu (55,65). Na podium stanęły też Holenderka Kira Toussaint (56,21) i Rosjanka Maria Kamieniewa (57,01). Srebrna medalistka z 2015 roku Alicja Tchórz była siódma (57,55).

Polska sztafeta mieszana 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie Alicja Tchórz, Krzysztof Tokarski, Urbańczyk i Czerniak uplasowała się na szóstej pozycji (1.38,22).

Piąty czas półfinałów na 100 m stylem grzbietowym mężczyzn miał zwycięzca tej konkurencji z 2015 roku - Radosław Kawęcki (50,60). Do piątkowego finału zakwalifikował się również sklasyfikowany na szóstym miejscu Kacper Stokowski (50.67). Najlepiej spisał się Rosjanin Kliment Kolesnikow. Triumfator środowej rywalizacji na 200 metrów ustanowił rekord świata juniorów - 49,25.