Czwarte miejsce Konrada Czerniaka w ostatnim dniu ME 2017 w Kopenhadze

W Kopenhadze zakończono mistrzostwa Europy 2017 w pływaniu na krótkim basenie. Piątego dnia rywalizacji najlepiej z Polaków spisał się Konrad Czerniak.

Piotr Ziemka
Konrad Czerniak East News / Na zdjęciu: Konrad Czerniak
Po połowie finału na 100 metrów kraulem Konrad Czerniak zajmował trzecie miejsce. Ostatecznie 28-letni Polak uplasował się na czwartej pozycji z czasem 47.01. Przed nim zostali sklasyfikowani: Włoch Luca Dotto (46.11), Belg Pieter Timmers (46.54) oraz Brytyjczyk Duncan Scott (46.64).

W rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym siódmy był Michał Chudy (53.02). Wygrał Włoch Marco Orsi (51.76). Srebro zdobył Siergiej Fiesikow (51.94), brąz zaś - Holender Kyle Stolk (51.99).

W sprincie stylem grzbietowym też zwyciężył Włoch - Simone Sabbioni (23.05). Dwie setne sekundy do triumfatora stracił Rosjanin Kliment Kolesnikow (23.07). Trzecią lokatę zajął Francuz Jeremy Stravius (23.12). Na szóstym miejscu uplasował się Kacper Stokowski (23.28).

Po 2/4 sztafety 4x50 metrów stylem zmiennym kobiet prowadziły Polki. Świetnie rozpoczęła Alicja Tchórz. Przodownictwo Biało-Czerwonych utrzymała Dominika Sztandera. Po występie Aleksandry Urbańczyk Polska była druga. Natomiast Karolina Jurczyk zakończyła rywalizację na piątym miejscu.

Z kolei w zmaganiach mężczyzn Stokowski, Krzysztof Tokarski, Michał Chudy i Czerniak zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji.

Najlepszą pływaczką podczas mistrzostw Europy 2017 w Kopenhadze okazała się Katinka Hosszu. Węgierka sześciokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Wszystkie złote medale zdobyła w konkurencjach indywidualnych.

Sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym kobiet:
1. Hanna Rosvall, Sophie Hansson, Sjoestroem, Michelle Coleman (Szwecja) 1:44.43
2. Julie Jensen, Pedersen, Beckmann, Blume (Dania) 1:45.00
3. Mathilde Cini, Charlotte Bonnet, Melanie Henique, Wattel (Francja) 1:45.35
5. Polska 1:45.63

Sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym mężczyzn:
1. Kolesnikow, Kirił Prigoda, Aleksandr Popkow, Władimir Morozow (Rosja) 1:30.44 - rekord świata
2. Sabbioni, Fabio Scozzoli, Piero Codia, Dotto (Włochy) 1:31.91
3. Paweł Sankowicz, Ilja Szymanowicz, Jauhen Curkin, Anton Latkin (Białoruś) 1:32.06

Sklasyfikowano 21 reprezentacji

Czy reprezentacja Polski zdobędzie podczas ME 2018 na 50-metrowym basenie co najmniej trzy medale?