Jakub Kraska srebrnym medalistą letnich igrzysk olimpijskich młodzieży

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: pływalnia
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: pływalnia

Jakub Kraska zdobył srebrny medal letnich igrzysk olimpijskich młodzieży 2018 w Buenos Aires w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym.

W tym artykule dowiesz się o:

Jakub Kraska miał najlepszy czas półfinałów i w wyścigu medalowym popłynął na czwartym torze. Po połowie finału 18-letni Polak zajmował czwarte miejsce z czasem 23.83. Przed nim byli: Andriej Minakow (23.53), Andre Luiz Calvelo de Souza (23.75) oraz Rafael Miroslaw (23.82).

Minakow zachował prowadzenie do końca - triumfował z wynikiem 49.23. Na drugiej "pięćdziesiątce" Kraska wyprzedził Brazylijczyka, a także Niemca i zdobył srebrny medal z rezultatem 49.26. Do Rosjanina zabrakło mu tylko trzech setnych sekundy.

Trzeci był Szwed Robin Hanson (49.52). Calvelo de Souza spadł na czwarte miejsce (49.86), a Miroslaw ukończył finał jako szósty (50.13).

Wcześniej w Buenos Aires Kraska zajął czwartą lokatę w rywalizacji na 200 metrów kraulem oraz zdobył brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty