KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rusza kolejna edycja Mistrzyń w Szkołach. Otylia Jędrzejczak zachęca dziewczyny do aktywności fizycznej

Trwają zapisy do pierwszej tegorocznej odsłony akcji "Mistrzynie w Szkołach", organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Ta niezwykła lekcja wychowania fizycznego dla dziewcząt odbędzie się 29 września w Inowrocławiu.

 Redakcja
Redakcja
lekcja Mistrzyń w Szkołach Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: lekcja Mistrzyń w Szkołach
- Kilka dni temu odmroziliśmy nasz projekt "Otylia Swim Tour", a pod koniec września w towarzystwie kilku innych mistrzyń sportu odmrozimy po lockdownie także "Mistrzynie w Szkołach". Jestem bardzo szczęśliwa z tego faktu, bo to projekt o niezwykłej wadze. Aktywność fizyczna uczennic, zwłaszcza w okresie pandemii, jeszcze bardziej spadła. Będziemy przekonywać je, że lekcja wychowania fizycznego jest fajna i że warto do niej wrócić - mówi Otylia Jędrzejczak.

W Inowrocławiu, oprócz mistrzyni olimpijskiej w pływaniu, z uczestniczkami zajęć spotkają się inne medalistki olimpijskie Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk, a także Iga Baumgart-Witan i Anna Brożek.

Zajęcia w ramach projektu "Mistrzynie w Szkołach" skierowane są do uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Zajęcia odbywają się oczywiście w zapewniającym bezpieczeństwo ścisłym reżimie sanitarnym, więc również liczba miejsc jest ograniczona.

- W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej. Później będzie czas na rozmowę ze mną i pozostałymi dziewczynami, które przyjadą do Inowrocławia, by namawiać dziewczyny do uczestnictwa na lekcjach wychowania fizycznego oraz codziennej aktywności fizycznej - dodaje Otylia Jędrzejczak. Dziewczęta otrzymają atrakcyjne pakiety startowe.

Gospodarzem pierwszej lekcji będzie miasto Inowrocław. Projekt "Mistrzynie w szkołach" współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a jego pierwsza odsłona w 2020 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie i miasto Inowrocław.

Warto dodać, że to już trzecia edycja "Mistrzyń w Szkołach", która rozpoczyna się na Kujawach i Pomorzu. Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu "Mistrzynie w Szkołach" odbędą się jeszcze także m.in. w Sanoku i Zduńskiej Woli. Na stronie internetowej mistrzyniewszkolach.pl przyjmowane są już zapisy na zajęcia w Inowrocławiu i Sanoku.

Zobacz też:
Lekkoatletyka. Tak Armand Duplantis pobił rekord świata. Jego skok robi wrażenie (wideo)
Lekkoatletyka. Anita Włodarczyk znalazła nowego trenera

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 3,5-latka największą fanką Rafała Majki
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×