Ronde Citta di Sperlonga: Pewne zwycięstwo Roberta Kubicy!

Robert Kubica okazał się bezkonkurencyjny w asfaltowym rajdzie Ronde Citta di Sperlonga u wybrzeży Morza Tyrreńskiego. Krakowianin jadący Peugeotem 207 wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych.

Rafał Lichowicz

Robert Kubica znalazł swojego pogromcę w Ronde Citta di Sperlonga dopiero na ostatniej próbie. Jadący Fordem Fiestą R5 Graziano De Santis pokonał Polaka na 9-kilometrowej trasie o 4,3 sekundy.

Wynik ostatniego etapu w żaden sposób nie wpłynął jednak na układ klasyfikacji generalnej. W tej pewnie zwyciężył Kubica. Krakowianin triumfował z 35 sekundami przewagi nad drugim kierowcą.

Przypomnijmy, że to drugi występ Kubicy w grudniu. W pierwszy weekend ostatniego miesiąca tego roku Polak zajął czwarte miejsce na mecie rajdu Ronde Citta dei Mille.