Janner Rallye: Przedostatni etap dla Roberta Kubicy

Robert Kubica (Ford Fiesta S2000) wygrał piętnasty przedostatni odcinek specjalny rajdu Janner. Polak jest coraz bliżej pierwszego podium w rajdowych mistrzostwach Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

Załoga Robert Kubica - Maciej Szczepaniak wygrała najdłuższy odcinek specjalny w całym rajdzie z czasem 13:26.7. - Bardzo, bardzo trudne warunki. W wielu miejscach mieliśmy doczynienia ze zjawiskiem aquaplaningu. To był jeden z najtrudniejszych etapów - mówił na mecie Krakowianin. Kubica zwyciężył z przewagą 1,1 sekundy nad reprezentantem Austrii Beppo Harrachem i dwóch sekund nad Vaclavem Pechem. Rajdowy mistrz Czech pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Kierowcy udadzą się teraz na ostatni już serwis w Freistadt. O godzinie 16:38 rozpocznie się druga próba 25-kilometrowego etapu Bad Zell - Tragwein – Aistal, który zakończy zmagania w 31. edycji Janner Rallye.