Sebastien Ogier triumfatorem Rajdu Wielkiej Brytanii!

Sebastien Ogier nie dał szans swoim rywalom i pewnie sięgnął po ósmy triumf w ostatniej imprezie sezonu 2014. Robert Kubica zajął 11. lokatę i zakończył pierwszy pełny sezon WRC na 16. miejscu.

Rafał Lichowicz
Sebastien Ogier nie miał sobie równych w ostatniej rundzie tegorocznego sezonu WRC. Francuz dojechał do mety pewnie na pierwszej pozycji broniąc przewagi wypracowanej już w pierwszym dniu rajdu.

Dla Ogiera było to 8 zwycięstwo w obecnym sezonie. Kierowcy Volkswagena zdominowali w tym roku rajdowe mistrzostwa świata wygrywając łącznie 12 z 13 rund. Cztery padły łupem Jariego-Mattiego Latvali, który na Wyspach zajął 8. miejsce.

Drugie miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii wywalczył Mikko Hirvonen, który wcześniej ogłosił zakończenie kariery. Doświadczony fiński kierowca ukończył sezon na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej; wyprzedzili go wyłącznie kierowcy Volkswagena.

Linię mety Rajdu Wielkiej Brytanii minął również Robert Kubica. Polak ukończył rajd na jedenastej pozycji. - Rajd był naprawdę trudny, ale podobało mi się. Od połowy sezonu miałem naprawdę frajdę z jazdy po szutrze - powiedział na mecie krakowianin.
Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w pierwszym sezonie Roberta Kubicy w WRC Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w pierwszym sezonie Roberta Kubicy w WRC

Były kierowca F1 w pierwszym pełnym sezonie WRC wywalczył 14 punktów, trzykrotnie dojeżdżając do mety w punktowanej dziesiątce. Najlepszym wynikiem było 6. miejsce w Rajdzie Argentyny. Zapytany na mecie o swoją przyszłość, odparł: - Przyszły sezon? To trudne pytanie. Powiedziałbym, że 50/50 pomiędzy WRC a wyścigami na torze.

Rajd Wielkiej Brytanii zakończył Power Stage, który wygrał Latvala przed Neuvillem i Ostbergiem. W klasyfikacji generalnej pozycjami zdążyli się zamienić Evans i Meeke, i to ostatecznie kierowca M-Sportu został najwyżej sklasyfikowanym Brytyjczykiem.