Rajdowe ME: Craig Breen zwycięzcą, polski zespół na podium!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po odpadnięciu z rywalizacji najgroźniejszych rywali, Craig Breen dowiózł bezpiecznie swoje zwycięstwo w "generalce" do mety. Na podium zameldował się także polski zespół Subaru Poland Rally Team.

Na ostatnim odcinku Rally Liepāja Ventspils najlepszym czasem mógł się pochwalić Aleksiej Łukjaniuk, który wyprzedził Kajetana Kajetanowicza. Na trzecim miejscu dojechał Craig Breen i z bezpieczną przewagą triumfował w całym rajdzie. W klasyfikacji generalnej na trzecim miejscu zameldowała się polski zespół Subaru Poland Rally Team - Dominik Butvilas z pilotem Kamilem Hellerem. [ad=rectangle] Irlandczyk w niedzielę miał ułatwione zadanie, bowiem jego najgroźniejsi rywale - Łukjaniuk i Kajetanowicz mieli problemy w sobotę. Polak na jednym z zakrętów wpadł w dziurę i uszkodził zawieszenie w swojej Fieście. Na szczęście mechanikom udało się naprawić auto i załoga Lotos Rally Team mogła walczyć o punkty za drugi dzień rywalizacji. "Kajto" dzięki temu nadal jest liderem klasyfikacji generalnej ERC.

Na niedzielnych oesach aż pięciokrotnie triumfował Aleksiej Łukjaniuk, natomiast Kajetan Kajetanowicz na swoje konto mój zapisać jedno oesowe zwycięstwo oraz pięć razy był drugi.

Na Łotwie Kajetan Kajetanowicz w sobotę zapewnił sobie tytuł Ice Master. Jest to wyróżnienie dla kierowcy, który najlepiej radzi sobie w lodowych warunkach.

Klasyfikacja generalna Rajdu Lipawy: 1. Craig Breen (Peugeot 208 T16) 2. Siim Plangi (Mitshibushi Lancer EVO X) +1:40,7 3. Dominik Butvilas (Subaru Impreza STI) +5:48,6 4. Martins Svilist (Mitshibushi Lancer EVO X) +6:39,2 5. Robert Consani (Peugeot 207 S2000) +6:51,5 ... 12. Jarosław Kołtun +9:59,5  24. Aron Domżała +18:08,3  29. Sławomir Ogryzek +35:42,6

Źródło artykułu: