ORLEN Team startuje w Meksyku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ORLEN Team
Materiały prasowe / ORLEN Team
zdjęcie autora artykułu

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak już w czwartek wystartują w rajdzie Meksyku, trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2. Dla załogi ORLEN Team będą to pierwsze zawody rangi mistrzowskiej w sezonie 2017.

Na starcie tegorocznego rajdu Meksyku zobaczymy najlepszych kierowców rajdowych walczących o punkty Mistrzostw Świata w klasie WRC2. Wśród nich mocne załogi fabryczne, które w tym sezonie punktowały w klasyfikacji generalnej: Szwed Pontus Tidemand i Francuz Eric Camili. Stawkę uzupełnia Chilijczyk Pedro Heller i Meksykanin Benito Guerra.

- To jest moja druga wizyta w Ameryce Środkowej. Rok temu po dobrych zawodach zająłem wysokie drugie miejsce w klasie WRC2. W tym roku wracamy do Meksyku, żeby powalczyć z najlepszymi kierowcami w naszej kategorii. W porównaniu do zeszłorocznej edycji organizatorzy wprowadzili kilka zmian, które mają zwiększyć atrakcyjność trasy. Większość oesów wytyczona została na wysokości powyżej 2 tys. m n.p.m. co wpływa na setup samochodów rajdowych, których moc jest odpowiednio zmniejszona do panujących na tych wysokościach warunków - tłumaczy Hubert Ptaszek. - Przed nami cztery dni ekstremalnych emocji. Nie mogę się już doczekać pierwszego startu w barwach ORLEN Team. Mam nadzieję, że weekend przebiegnie po naszej myśli - dodał kierowca ORLEN Team.

- Po raz kolejny mam przyjemność wziąć udział w malowniczym rajdzie Meksyku. To jeden z moich ulubionych startów w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. W tym roku wyjątkowo zmagania zaczynamy dzień wcześniej. Wszystko za sprawą superoesu dla kibiców, który rozegrany zostanie w centrum Mexico City na popularnym placu Zocalo. Już następnego dnia wracamy w góry, w okolice Leon, żeby rywalizować na trudnych technicznie odcinkach - powiedział Maciej Szczepaniak  pilot rajdowy ORLEN Team. - Rajdem Meksyku rozpoczynamy naszą kampanię w WRC 2017. To dla nas bardzo ważny start w perspektywie całego sezonu. Przed nami tylko siedem rajdów, z których sześć najlepszych wyników będzie liczyło się do klasyfikacji końcowej. Dołożymy wszelkich starań, żeby weekend przebiegł bezproblemowo - dodał.

Trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2 zostanie rozegrana w dniach 9-12.03. Łączna długość odcinków specjalnych 14. edycji rajdu Meksyku wynosi 370 km. Start inauguracyjnego odcinka odbędzie się w Mexico City. Areną zmagań będzie rynek Zocalo, gdzie organizator zaplanował dwukilometrowy odcinek specjalny. Załoga ORLEN Team swój inauguracyjny rajd pojedzie Skodą Fabią R5.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze

Źródło artykułu: