Rajd Barbórka: triumf Kajetana Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wygrali 55. Rajd Barbórka. Załoga Lotos Rally Team zdominowała wszystkie odcinki specjalne.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Kajetan Kajetanowicz w Fordzie Fiesta'17 w Rajdzie Barbórka Materiały prasowe / kajto.pl / Kajetan Kajetanowicz w Fordzie Fiesta'17 w Rajdzie Barbórka
Dla Kajetana Kajetanowicza było to piąte z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Barbórka."Kajto" wraz ze swoim pilotem, Jarosławem Baranem zdominowali wszystkie pięć odcinków specjalnych. Załoga Lotos Rally Team zasiadła za kierownicą Forda Fiesty WRC'17. Najwięcej wygranych w Rajdzie Barbórka ma Tomasz Kuchar - 6.

- Przed rajdem nie myślałem o biciu rekordów, ale piąte zwycięstwo z rzędu, w nowym samochodzie, to fantastyczny wynik. Długo zastanawiałem się, czy wystartować Fordem Fiesta WRC. Dużym wyzwaniem było poznać samochód w kilka godzin, jednak zespół LOTOS Rally Team jak zwykle stanął na wysokości zadania i pracował świetnie. Cały czas przebieram nogami, to wielka radość i niesamowite emocje - skomentował "Kajto".

Drugie miejsce w imprezie zajął tegoroczny Mistrz Polski, Filip Nivette, który do mistrza Europy stracił 58,3 sek. Na najniższym stopniu podium znalazł się Bryan Bouffier (+1:07.8). Francuski kierowca trzecią pozycję zapewnił sobie na ostatnim odcinku specjalny.

Obecnie trwa Kryteriów Asów, niewliczane do klasyfikacje rajdu.

Czołówka Rajdu Barbórka:
1. Kajetanowicz Kajetan / Baran Jarosław 20:12.90
2. Nivette Filip / /Heller Kamil +58.3
3. Bouffier Bryan / Panceri Xavier +1:07.8
4. Marczyk Miko / Gospodarczyk Szymon +1:11.5
5. Chuchała Wojciech / Rozwadowski Sebastian +1:11.7

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018: czy brak awansu będzie kompromitacją?
Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Kryteriów Asów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×