Kajetanowicz odebrał trofeum za trzecie rajdowe Mistrzostwo Europy

Kajetan Kajetanowicz po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł rajdowego Mistrza Europy. Razem ze swoim pilotem Jarosławem Baranem w piątek odebrał w Paryżu trofeum za kolejne mistrzostwo.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Kajetan Kajetanowicz (z prawej) i Jarosław Baran Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz (z prawej) i Jarosław Baran

Polska załoga nagrodę odebrała na prestiżowej, międzynarodowej gali FIA, podczas której Międzynarodowa Federacja Samochodowa nagradza najlepszych zawodników w kategoriach sportu samochodowego.

Kajetan Kajetanowicz na koniec roku sprawił niespodziankę kibicom, prezentując się podczas Rajdu Barbórka w samochodzie najwyższej klasy WRC. Mimo debiutu w nowej rajdówce popularny "Kajto" wygrał po raz piąty z rzędu te spektakularne zawody, zwyciężając także w Kryterium Asów na ulicy Karowej.

- W ostatnią sobotę Rajdem Barbórka 2017 i przejazdem po Karowej symbolicznie zamknęliśmy z kibicami ten wyjątkowy i trudny, ale pełen sukcesów sezon. To był bardzo pracowity czas z całym zespołem, fanami, dziennikarzami i naszymi niezastąpionymi Partnerami. Wszystkim jestem ogromnie wdzięczny. Dzisiaj we Francji odbieram trzecie z rzędu trofeum Rajdowego Mistrza Europy. Nikomu nie udało się tego dokonać w historii tych mistrzostw. To także czas podsumowań i planów, o które pytacie. Przede mną najważniejsze decyzje, związane z dalszą sportową karierą. Jestem dzisiaj wyjątkowo wzruszony, bo mam nadzieję, że to nie ostatnie trofeum, jakie przyszło mi odbierać. Jeśli tylko będę miał tę możliwość, dam z siebie wszystko, by jako sportowiec dostarczać Wam, polskim kibicom, jak najwięcej pozytywnych emocji. Marzę i wierzę w to, że przed sobą mamy jeszcze wiele wspólnych sezonów - podsumował Kajetanowicz.

ZOBACZ WIDEO: Polak przez 14 lat brał narkotyki. "Byłem zniewolony. Nie chciałem tak dłużej żyć"
Czy chciałbyś zobaczyć Kajetanowicza w WRC-2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×