KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty

Po dwóch szutrowych rundach 55 załóg Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powróci do ścigania na asfaltowej nawierzchni podczas startu w Rajdzie Nadwiślańskim.

AB
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty Materiały prasowe / Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty
Już w ten weekend sprawdzimy jak poradzi sobie na niej również Kacper Wróblewski i Kuba Wróbel – załoga ORLEN Team, w swojej Skodzie Fabii Rally2 evo. Bazą imprezy ponownie będą Puławy, a jej formuła została skrócona do jednego dnia. Zawodnicy w sprinterski sposób będą mieli do pokonania 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 119,02 kilometrów.
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty


Rajd Nadwiślański znany jest ze swoich specyficznych odcinków. Z pozoru łatwe trasy o dużej liczbie prostych fragmentów, niejednokrotnie zaskoczyły zawodników swoją charakterystyczną dla tych okolic nawierzchnią.

"Po dwóch latach przerwy wracamy do Puław. Wystartujemy w rajdzie, który wyjątkowo lubię, jednak nie za konfigurację tras, ale właśnie za specyfikę lubelskich asfaltów. Odcinki w okolicach Kazimierza Dolnego należą chyba do najbardziej śliskich w całej Polsce, i jest to bardzo fajne. Wbrew pozorom prosty rajd okazuje się nad wyraz trudny i bardzo podstępny. Każde hamowanie, w każdym zakręcie jest zupełnie inne. I właśnie ta zmienna przyczepność jest bardzo intrygująca i ciekawa w tej imprezie. Jeśli chodzi o sam start to chcemy wykonać dobrą robotę i walczyć o porządne punkty. W czwartek odbyliśmy jeden dzień testowy, co powinno nam wystarczyć, żeby szybko poczuć się dobrze na 18-calowych slickach. Zapraszam wszystkich do kibicowania, szczególnie, że jak sam organizator napisał, odcinki specjalne nie będą zamknięte dla kibiców. To chyba jedna
z najlepszych wiadomości dla nas. Trzymajcie kciuki!" – mówi Kacper Wróblewski.

Rajd Nadwiślański rozpocznie się w piątek 16 lipca, od odcinka testowego zorganizowanego w miejscowości Bronice. Zawody odbędą się jednak jedynie w sobotę. Kierowcy rywalizujący w RSMP dwukrotnie przejadą cztery odcinki specjalne.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel - ORLEN Team, powracają na asfalty

"Przed nami trzecie już runda mistrzostw Polski - Rajd Nadwiślański, którym wracamy na stałe na nawierzchnię asfaltową. Wszystkie znaki na niebie wskazują na możliwe opady deszczu w ten weekend, co przy lubelskich odcinkach specjalnych oznacza jedno – będzie się działo! Do rajdu zgłosiło się 55 załóg, w tym 15 w samochodach kategorii Rally2. Dla nas to super wiadomość, bo po raz kolejny będziemy mieli się z kim ścigać. Do zobaczenia na oesach!" - podsumował Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Wyniki Rajdu Nadwiślańskiego poznamy w sobotę, po godzinie 17:00. Zakończenie rajdu zaplanowano na 18:35 przed Urzędem Miejskim w Puławach.
Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, TOPP-CARS Rally Team oraz Miasto i Gmina Myślenice.


Więcej na:
https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver
https://www.instagram....allydriver

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×