KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Faraonów: Trudny start i komfortowa sytuacja Rafała Sonika

Polak był pierwszym zawodnikiem, który wyruszył na trasę. Z powodu małego błędu stracił co prawda kilka minut, ale nie stracił prowadzenia w rajdzie, które uzyskał po karze czasowej dla rywala.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
- Otwieranie trasy to niezwykle trudne zadanie. Dziś zrozumiałem dlaczego nawet najbardziej doświadczeni zawodnicy chcą tego uniknąć - relacjonował zawodnik Orlen Team. - Po sześciu kilometrach w roadbooku pojawiła się nieścisłość, a ja dokonałem niewłaściwego wyboru. Kiedy zorientowałem się, że popełniłem błąd miałem już sporą stratę, która na pierwszym tankowaniu wynosiła niemal 10 minut - dodał Rafał Sonik.
Środowy odcinek specjalny liczył 343 km i dużo ponad połowę tego dystansu "SuperSonik" poświęcił na odrabianie strat do Katarczyka - Mahamede Abu-Issy. - Krok po kroku odzyskiwałem kolejne minuty. Ostatni fragment pokonałem już szybciej od Mohameda. Przez chwilę nawet był w zasięgu mojego wzroku - komentował.

Ostatecznie pierwszy na mecie stawił się Abu-Issa, a Rafał Sonik zanotował sześć i pół minuty straty, ale nie zmieniło to znacząco sytuacji w klasyfikacji Rajdu Faraonów. Katarczyk w pierwszym dniu przekroczył prędkość w strefie, gdzie była ona ograniczona i otrzymał za to aż 36 minut kary. Oznacza to, że przewaga Polaka wynosi ponad 25 minut. - Muszę teraz przede wszystkim pilnować, żeby Mohamed nie odrobił straty. Do mety wciąż pozostały nam trzy etapy - podsumował sytuację obrońca Pucharu Świata.

Na drugim etapie rajdu toczyła się zacięta rywalizacja, ale żaden z zawodników nie był obojętny na widoki, jakie mieli podczas pokonywania odcinka specjalnego. -Jechaliśmy dziś ok. 130 km przed piękne wydmy. To było coś niesamowitego. Sahara naprawdę potrafi zachwycić - opowiadał Sonik.

Wyniki II etapu:
1. Mohamed Abu Issa (QAT) 4:56,01
2. Rafał Sonik (POL) + 6,25
3. Antoine Lecomte (FRA) + 1:00,37

Klasyfikacja rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 7:37,04
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 25,30
3. Antoine Lecomte (FRA) + 1:28,57

Starty Rafała Sonika wspiera PKN Orlen.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×