Rajd Dakar. Samochody. Stephane Peterhansel najlepszy, ścisk w czołówce. Jakub Przygoński czwarty

Stephane Peterhansel wygrał dziewiąty etap Rajdu Dakar wśród samochodów, dzięki czemu zbliżył się do lidera Carlosa Sainza. Jakub Przygoński z Orlen Team zajął czwarte miejsce.

Łukasz Kuczera
Jakub Przygoński Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Jakub Przygoński
Dla Stephane'a Peterhansela jest to już 79. etapowe zwycięstwo w historii startów w Rajdzie Dakar. Francuz odjechał konkurencji na 104. kilometrze trasy, a następnie jego tempo był w stanie utrzymywać jedynie Nasser Al- Attiyah. Obu kierowców na mecie dzieliło ledwie piętnaście sekund.

Dzięki temu Peterhansel i Al-Attiyah odrobili ponad sześć minut do swojego najgroźniejszego rywala - Carlosa Sainza. Hiszpan był piąty na mecie etapu. 56-latek pozostał liderem tegorocznego Dakaru, ale jego przewaga nad Al-Attiyahem stopniała do ledwie 24 sekund.

Tuż przed Sainzem finiszował Jakub Przygoński, który był o osiem sekund szybszy od dwukrotnego zwycięzcy Dakaru. Kierowca Orlen Team długo plasował się w czołowej trójce etapu, ale ostatecznie jego wynik poprawił Yasir Seaidan, spychając Polaka poza podium. Przygoński w tej chwili w ogólnych wynikach rajdu zajmuje 21. pozycję.

Jako jedenasty linię mety minął Martin Prokop, drugi z kierowców Orlen Team. Czech jest czternasty w klasyfikacji generalnej Dakaru.