Rio 2016: dwa mecze i dwa różne cele. Polskie siatkarki i siatkarze plażowi kończą fazę grupową

W czwartek siatkarze i siatkarki plażowe zakończą fazę grupową. O ile Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, pewne awansu do 1/8 finału, zagrają o pierwsze miejsce w grupie, o tyle Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel powalczą o pozostanie na IO w Rio.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Po dwóch spotkaniach obie polskie pary znalazły się na przeciwległych biegunach. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek odniosły dwa zwycięstwa i w czwartek z Larissą Franca i Talitą Antunes Da Rocha zagrają o zwycięstwo w grupie. Obie pary są już  pewne dwóch pierwszych miejsc i bezpośredniego awansu do najlepszej szesnastki turnieju. Ewentualne jednak zwycięstwo nad Brazylijkami, głównymi faworytkami rywalizacji na Copacabanie, dodałoby naszym reprezentantkom jeszcze więcej pewności siebie przed fazą pucharową.

sytuacja w grupie A przed trzecią serią spotkań:

miejsce para/kraj z-p punkty sety
1. Larissa/Talita (Brazylia) 2-0 4 4:0
2. Kołosińska/Brzostek (Polska) 2-0 4 4:1
3. Ukołowa/Birłowa (Rosja) 0-2 2 0:4
4. Fendrick/Sweat (USA) 0-2 2 1:4

O takim komforcie jak ich koleżanki z reprezentacji mogą pomarzyć Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Najbardziej doświadczeni z trzech polskich par występujących w Rio de Janeiro na razie najbardziej zawodzą. W pierwszym meczu aktualni brązowi medaliści mistrzostw Europy zostali rozbici przez Rosjan Konstantina Semenowa i Wiaczesława Krasilnikowa. W drugim pojedynku Biało-Czerwoni zagrali zdecydowanie lepiej. W starciu z wicemistrzami świata Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem Polacy doprowadzili do tie-breaka, ale w nim byli wyraźnie słabsi od Pomarańczowych.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Zieliński: będę bronił swojego dobrego imienia (źródło TVP)

Tym samym w czwartek Fijałek i Prudel zagrają swój mecz o być albo nie być w fazie pucharowej. Tylko zwycięstwo z Chilijczykami Estebanem Grimaltem i Marco Grimaltem zapewni siatkarzom znad Wisły awans minimum do barażu o 1/8 finału IO w Rio de Janeiro. W dwóch wcześniejszych spotkaniach najbliżsi rywale Polaków także ponieśli dwie porażki i do tego nie wygrali w tych meczach nawet seta.

sytuacja w grupie E przed trzecią serią spotkań:

miejsce para/kraj z-p punkty sety
1. Semenow/Krasilnikow (Rosja) 2-0 4 4:0
2. Nummerdor/Varenhorst (Holandia) 2-0 4 4:1
3. Fijałek/Prudel (Polska) 0-2 2 1:4
4. M. Grimalt/E. Grimalt 0-2 2 0:4

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z Brazylijkami zmierzą się o 15:00 czasu polskiego. Dwie godziny później mecz z Chilijczykami rozpoczną Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Relacja na żywo z obu spotkań na WP SportoweFakty.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×