Rio 2016: Skrzypulec i Mrózek Gliszczynska awansowały na 11. miejsce w klasie 470

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska awansowały na jedenaste miejsce w klasie 470 kobiet po kolejnym dniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nowymi liderkami zostały broniące złotego medalu Jo Aleh i Olivia Powrie z Nowej Zelandii.

Maciej Frąckiewicz
PAP/EPA / Olivier Hoslet

Czwartek był drugim dniem olimpijskich zmagań żeglarskiej klasy 470. Pogoda tym razem także pozwoliła na przeprowadzenie dwóch zaplanowanych na ten dzień wyścigów.

Ze zmiennym szczęściem pływały Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska, które w pierwszym wyścigu zameldowały się na mecie dziewiąte, a w drugim zostały sklasyfikowane na ostatniej pozycji i w wynikach widnieje komunikat, że nie pojawiły się na starcie. Na razie nie wiadomo jaki był tego powód. Pomimo tego zdarzenia Polki przesunęły się w klasyfikacji generalnej z lokaty trzynastej na jedenastą.

Nowymi liderkami zostały broniące złotego medalu sprzed czterech lat Jo Aleh i Olivia Powrie z Nowej Zelandii, które są także aktualnymi wicemistrzyniami świata. One z kolei najpierw zajęły miejsce czwarte, a dzień zakończyły wygraną.

Na drugą pozycję spadły Japonki Miho Yoshioka oraz Ai Kondo Yoshida, które w czwartkowych wyścigach zajęły miejsca trzecie oraz siódme i tracą do prowadzącej załogi dwa punkty. Natomiast trzy punkty za nimi znajdują się wicemistrzynie olimpijskie z Londynu Hannah Mills i Saskia Clark z Wielkiej Brytanii, po tym jak dopływały do mety pierwsze oraz szóste.

Kolejne dwa wyścigi klasy 470 zaplanowane są na piątek 12 sierpnia. Następnymi dniami startów będą niedziela i poniedziałek. Ostatni wyścig, medalowy, który jest podwójnie punktowany i w którym wystartuje dziesięć najlepszych załóg klasyfikacji generalnej, zostanie przeprowadzony w środę 17 sierpnia.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej i miejsce Polek w klasie 470 kobiet: