KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016: piątkowe starty Polaków. Lekkoatleci wchodzą do gry

Królowa sportu, czyli lekkoatletyka wchodzi do gry. W pierwszym dniu zmagań na stadionie olimpijskim w eliminacjach powalczą m.in. Piotr Małachowski i Anita Włodarczyk. Z kolei w żeglarstwie Piotr Myszka chce postawić kolejny krok ku medalowi.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP / Adam Warżawa

Na taki dzień polscy kibice czekali. W czwartek wreszcie Biało-Czerwoni poprawili swój dorobek medalowy na igrzyskach olimpijskich. Dwa krążki do brązu Rafała Majki dołożyły osady wioślarskie. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj sięgnęły po złoto w kobiecej dwójce podwójnej, a na najniższym stopniu podium stanęła również żeńska czwórka podwójna.

W piątek szansę na medal na torze wioślarskim będą mieli Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski, którzy wystartują w finale dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn. Z kolei o finał w jedynkach powalczy Natan Węgrzycki-Szymczyk.

W XXXI Igrzyskach Olimpijskich Biało-Czerwoni najprawdopodobniej nie zdobędą medalu na pływalni. W czwartek w półfinale odpadł Konrad Czerniak, ostatnia realna polska nadzieja na sukces w tej dyscyplinie. Tym samym uwaga kibiców znad Wisły skupi się na stadionie olimpijskim, gdzie od piątku rywalizację rozpoczną lekkoatleci. Pierwszego dnia zmagań do walki o finał przystąpią m.in. Piotr Małachowski i Robert Urbanek (rzut dyskiem) oraz Joanna Fiodorow, Malwina Kopron i Anita Włodarczyk (rzut młotem).

W eliminacjach na 100 m zaprezentuje się wicemistrzyni świata juniorek na tym dystansie Ewa Swoboda. Pierwszy komplet medali na stadionie zostanie rozdany w pchnięciu kulą kobiet. W eliminacjach wystąpi Paulina Guba. Pierwsza próba sił czeka także naszych biegaczy na 400 (Rafał Omelko) i 800 metrów (Marcin Lewandowski, Adam Kszczot).

Po dziewięciu wyścigach coraz bliżej medalu wśród windsurferów w klasie RS:X jest Piotr Myszka. W piątek aktualny mistrz świata będzie chciał przynajmniej utrzymać swoją pozycję.

Na kolejnej stronie szczegółowe starty Polaków

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • pajac Zgłoś komentarz
  Małachowski nic nie zdobędzie.
  • amerkanin Zgłoś komentarz
   Mysza już pokazałklasę teraz możebyć tylko lepiej
   • Imisirah Zgłoś komentarz
    LA to podstawa IO a że mamy prawdziwe nadzieje na przynajmniej 3 złote medale to cieszę się na samą myśl, że startują. Chciałbym też złota Myszki ale chyba będzie trudno. Fajnie by
    Czytaj całość
    też było aby Ewa weszła do finału. Zobaczymy. Dzisiaj pierwsze kroki.
    • Lato w Mirmiłowie Zgłoś komentarz
     Nasze wspaniałe wioślarki poprawiły miejsce Polski w klasyfikacji medalowej, poprawiły też nastroje kibiców, pora teraz na występu asów polskiej reprezentacji w Rio - lekkoatletów
     Czytaj całość
     :) P.s. Lekkoatleci tradycyjnie dają największy wkład w nasz medalowy dorobek na IO - i równie tradycyjnie Królowa Sportu jest niedoceniana przez SF, schowana w zakładkach "Inne" :/
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×