Rio 2016. Badminton: wielkie zwycięstwo polskiego miksta! Mateusiak i Zięba pokonali wicemistrzów olimpijskich z Londynu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Tego nie spodziewał się chyba nikt! W spotkaniu 2. kolejki grupy B turnieju badmintona (gra mieszana) podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Polacy Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba pokonali wyżej notowanych Chińczyków Chen Xu / Jin Ma.

Na inaugurację Mateusiak i Zięba pokazali się z niezłej strony w starciu z Duńczykami Joachim Fischer Nielsen / Christinna Pedersen, ale ostatecznie polegli 0:2 (18:21, 21:23). Natomiast Xu / Ma (srebrni medaliści IO w Londynie) uporali się w trzech partiach z Anglikami Chris Adcock / Gabrielle Adcock.

Ostatnie cztery pojedynki Polaków z Chińczykami zakończyły się zwycięstwami miksta z Azji, który był zdecydowanym faworytem tego meczu, co starał się potwierdzić w I secie, triumfując w nim do 13.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni, którzy nie mieli już nic do stracenia, postanowili zaryzykować i obrali taktykę częstego grania na zawodniczkę Jin Ma. Dzięki temu udało im się zdecydowanie pokonać rywali 21:9 i doprowadzić do trzeciej odsłony.

W decydującym secie wynik oscylował wokół remisu, a żadnej z ekip nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Ostatecznie wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce (17:17), w której więcej zimnej krwi zachowali Robert Mateusiak oraz Nadieżda Zięba (21:19) i pozostali w grze o awans do kolejnego etapu zmagań.

W sobotę (13 sierpnia) o godzinie 15:45 polscy badmintoniści zagrają z reprezentantami Anglii.

Badminton, grupa B gry mieszanej, 2. kolejka:

Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba (Polska) - Chen Xu / Jin Ma (Chiny) 2:1 (13:21, 21:9, 21:19)

Tabela:

MiejsceMikstKrajMeczeZ-PSety
1.Joachim Fischer Nielsen, Christinna PedersenDania21-13:2
2.Chris Adcock, Gabrielle AdcockAnglia21-13:3
3.Chen Xu, Jin MaChiny21-13:3
4.Robert Mateusiak, Nadieżda ZiębaPolska21-12:3

ZOBACZ WIDEO Kantor i Łosiak: Czuliśmy się mocni. To rozczarowanie (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: