Rio 2016: kapitalna seria polskiego kajakarstwa trwa!

Polskie kajakarstwo to gwarancja medali olimpijskich. Dwa krążki naszych zawodniczek w Rio de Janeiro to odpowiednio 19 i 20 medal Polaków w historii występów na igrzyskach. Od 1988 roku regularnie przywozimy krążki z tych zawodów.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Getty Images / Mike Hewitt / Staff

Kajakarstwo wzbogaciły się o dwa kolejne medale. Najpierw brąz w wyścigu K-2 na 500 metrów zdobyły Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Kilkanaście minut później srebro wyłowiła z wody Marta Walczykiewicz w sprincie na 200 metrów.

Krążki naszych reprezentantek oznaczają, że z kolejnych igrzysk wrócimy z medalami. Wspaniała seria Polaków trwa od Seulu (1988 rok), kiedy to na podium stanęli kanadyjkarze, Marek Łbik i Marek Dopierała oraz kajakarka Izabela Dylewska.

Polska ma już na koncie 20 medali olimpijskich w tej dyscyplinie, w tym jeden w kajakarstwie górskim - w 2000 roku srebro wywalczył duet Krzysztof Kołomański - Michał Staniszewski. Do tej pory najwięcej krążków nasi reprezentanci przywieźli z Sydney w 2000 roku (2 srebrne i 2 brązowe). W historii Biało-Czerwonym ani razu nie udało się jednak zdobyć złota na igrzyskach.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": miasto Boga czy bez Boga? (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×