Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kibice w Brazylii dają "popalić" sportowcom. Organizatorzy wystosowali apel

Brazylijscy fani, w trakcie trwania igrzysk olimpijskich, już kilka razy odbierali chęci do zdrowej rywalizacji sportowcom spoza Kraju Kawy. Organizatorzy imprezy postanowili zatem do nich zaapelować.
Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń

O tym, jak miejscowa publiczność w Rio de Janeiro potrafi wyprowadzić sportowca z równowagi, przekonał się między innymi Renaud Lavillenie. Francuz bronił w Rio de Janeiro złotego medalu wywalczonego w Londynie cztery lata temu. Wygrać finałowego konkursu skoku o tyczce jednak nie zdołał. Lepszy od niego okazał się reprezentant gospodarzy, Thiago Braz Da Silva.

Brazylijczyk rzecz jasna był żywiołowo dopingowany przez swoich fanów. Z kolei Lavillenie został przez nich potwornie "wybuczany".

- W 1936 roku w Berlinie widzowie byli przeciwko Jesse Owensowi. Od tamtej pory niczego takiego nie było. Czułem to obrzydliwe zachowanie publiczności, coś czego w naszym sporcie nigdy nie ma - mówił wyraźnie poirytowany Lavillenie, porównując tym samym publiczność w Brazylii do tej z czasów... hitlerowskich Niemiec. Za swoje słowa co prawda później przeprosił, ale i tak przyznał, że zachowanie publiczności w kraju kawy jest dla niego nie do zaakceptowania.

- Jeśli nie możesz liczyć na szacunek w trakcie igrzysk olimpijskich, to kiedy na niego możesz liczyć? - zastanawia się Lavillenie.

Renaud Lavillenie jest oburzony postawą brazylijskich kibiców Renaud Lavillenie jest oburzony postawą brazylijskich kibiców
Także na kortach tenisowych publiczność zachowywała się nietypowo. W trakcie wielu spotkań sędzia musiał prosić kibiców o ciszę. Tak było choćby w pojedynku pomiędzy Andy Murrayem i Juanem Martinem del Potro w finale singlistów. Szczególnie "nękany" przez fanów mógł czuć się Argentyńczyk.

Do brazylijskich kibiców postanowili zatem zaapelować sami organizatorzy igrzysk olimpijskich.

- Jako członek Komitetu Olimpijskiego, ale też jako obywatel Brazylii i kibic sportu, uważam, że buczenie na zawodników to nie jest właściwe podejście. Planujemy dialog z naszymi kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Oni powinni zachowywać się w elegancki sposób, nie tracąc przy tym pasji do sportu - powiedział Mario Andrada, rzecznik komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich.

ZOBACZ WIDEO Carl Lewis: Wybuczenie Gatlina było niewłaściwe (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / Daily Mail

Komentarze (2):

 • Volley Zgłoś komentarz
  Brazylijczycy nie umieją przegrywać i zrobią WSZYSTKO żeby wygrać. Spotkałem się z ich mentalnością w kilku grach on-line. Potrafią chwytać się wszelkich sztuczek. Na MŚ w
  Czytaj całość
  siatkówce w Polsce dyskusja non stop. Itp.itd.
  • panda25 Zgłoś komentarz
   Generalnie powinno się występować przeciwko negatywnemu dopingowi, dla mnie jest on niezrozumiały. Gdzie jak gdzie, ale na igrzyskach, święcie sportu, takie zachowania powinny być
   Czytaj całość
   piętnowane.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×