Rio 2016. Historyczny dzień dla Jordanii

18 sierpnia 2016 roku zapisze się złotymi zgłoskami w Jordanii. W tym dniu reprezentant wywalczył pierwszy medal dla tego kraju podczas igrzysk olimpijskich.

Michał Piegza
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Jordania na igrzyska olimpijskie do Rio przysłała ośmiu sportowców. Niewielu wierzyło, że którykolwiek z nich wróci z Brazylii z medalem. Nieśmiało wspominano, że namieszać w turnieju taekwondo w wadze do 69 kg może Ahmad Abughaush.

Rzeczywistość przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Po trzech wygranych walkach reprezentant Jordanii w czwartkowy wieczór stanął na najwyższym stopniu podium i został bohaterem narodowym.

Po wywalczeniu złotego medalu z Abughaushem rozmawiał książę Feisel al Hussein, brat króla, przewodniczący Komitetu Olimpijskiego Jordanii. - Nie można opisać tego, co się czuje, kiedy zdobywa się pierwszy medal w historii dla Jordanii. To wspaniałe uczucie móc usłyszeć w Rio hymn swojego kraju - powiedział wzruszony 20-letni zawodnik.

Abughaush przyznał po finałowej walce, że nie zawsze podczas turnieju realizował plan, ale często... improwizował.