Rio 2016: w walce o brąz Rosjanom zabrakło siły. Amerykanie oddali im seta

W Rio brązowy medal wywalczyli siatkarze USA, którzy po świetnym come backu 3:2 pokonali Rosjan. Amerykanom udało się wygrać mimo ogromnej liczby błędów.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / FIVB

W meczu o brązowy medal spotkały się dwie bardzo dobre reprezentacje - Amerykanie i Rosjanie. Po dwóch setach bardzo blisko sukcesu byli siatkarze Sbornej. Jednak podopieczni Johna Sperawa pokazali charakter i doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali.

W decydującej odsłonie widać było, że Rosjanie opadli z sił. Problemy dotyczyły zwłaszcza doświadczonego przyjmującego, Siergieja Tietiuchina.

Najwięcej punktów w szeregach USA zdobyli Matthew Anderson (21), William Priddy, który dał świetną zmianę (18) oraz Taylor Sander (17). Natomiast wśród Rosjan najlepiej punktowali Jegor Kliuka, Artem Wolwicz i kolejny dobry zmiennik, Konstantin Bakun (wszyscy zdobyli po 14 "oczek").

Na przestrzeni całego spotkania obie reprezentacje ryzykowały w polu zagrywki. Amerykanie zdobyli osiem asów, a Rosjanie o trzy mniej. Jednak kolosalna różnica była w błędach. Podopieczni Sperawa popełnili ich aż 25! I to tylko na zagrywce. Mimo że oddali Rosjanom seta za darmo, to i tak zdołali wywalczyć brązowy medal.

USA Element Rosja
8 Asy serwisowe 5
25 Zepsute zagrywki 9
47,13 proc. (3 błędy) Przyjęcie pozytywne 33,33 proc. (8 błędów)
42,97 proc. Skuteczność w ataku 30,7 proc.
17 Błędy w ataku 17
8 Bloki 12

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": jak miasto odnajdzie się po igrzyskach? (źródło TVP)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×