WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Rio 2016. Kłopoty amerykańskiego pływaka-skandalisty. Ryan Lochte traci sponsorów

To nie były udane igrzyska dla Ryana Lochtego. Amerykański pływak narobił sobie problemów w Rio de Janeiro. Ze współpracy z nim rezygnują kolejne firmy.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
AFP / Odd Andersen / AFP

32-latek ma duże kłopoty po tym, jak złożył fałszywe zeznania. Reprezentant Stanów Zjednoczonych twierdził, że, gdy wracał taksówką, został zatrzymany i okradziony przez grono mężczyzn przebranych za policjantów. Prawda wyszła jednak na jaw. Zdaniem brazylijskiej policji, w rzeczywistości Ryan Lochte wraz z innymi pływakami spowodował zniszczenia na stacji benzynowej i nie podjął się uregulowaniu kosztów naprawy spowodowanych zniszczeń.

Umowę z wielokrotnym rekordzistą świata zerwała australijska firma Speedo, która współpracowała z nim przez ponad dekadę. - Nie możemy akceptować takich zachowań - wyjaśniła firma w swoim oficjalnym oświadczeniu.

Również korporacje Ralph Lauren i Syneron Candela podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Lochtem. Nad kontynuowaniem kooperacji zastanawia się jeszcze japoński producent materaców Airweave.

Jeśli chodzi o wyniki sportowe, to w Rio Lochte się nie popisał. Były to jego najsłabsze IO. Zdobył tylko jeden krążek - złoto w kategorii 4x200 m stylem dowolnym. Porównując z poprzednimi igrzyskami, jest to bardzo słaby rezultat. W Atenach zdobył dwa medale, w Pekinie cztery, zaś w Londynie pięć.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": mozaika różnorodności (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
cnn.com

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.