Rio 2016: Szalony rok w polskich ciężarach. Od sukcesów, olimpijskich rekompensat do katastrofy na igrzyskach

Wydarzenia ostatniego roku w polskich ciężarach zmieniały się jak w kalejdoskopie. Polacy odnosili sukcesy, byli olimpijskimi nadziejami, odzyskali medale ważnych imprez, by na najważniejszej z nich doprowadzić do linczu zawodników i związku.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

Marzena Karpińska i Marcin Dołęga ukarani za doping
Sierpień 2015 

Była polska mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów, Marzena Karpińska, w sierpniu ubiegłego roku po raz drugi w karierze została zawieszona za zażywanie środków dopingujących. Nielegalną substancją w jej organizmie był klomifen. Wcześniej, przed igrzyskami w Londynie, Karpińska wpadła na stosowaniu nandrolonu. 

Również w sierpniu 2015 roku potwierdziły się informacje na temat dopingu u trzykrotnego mistrza świata, Marcina Dołęgi. Ten na zażywaniu niedozwolonych środków wpadł w październiku 2014 roku podczas zawodów w Rosji, ale długo przyszło czekać na decyzję Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów w jego sprawie. Ta ostatecznie zawiesiła Polaka na dwa lata, przez co jego występ w Rio był wykluczony. 

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy bracia Zielińscy powinni zostać dożywotnio zdyskwalifikowani?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • piotruspan661 Zgłoś komentarz
  Mam wrażenie, że Adrian Zieliński był tym, który ostatni zgasił światło w polskich ciężarach. Spodziewam się też, że ciężary zostaną wycofane z programu kolejnych Igrzysk.
  Czytaj całość
  Słusznie, zresztą.
  • piotrek87 Zgłoś komentarz
   może z tymi ocenami wstrzymajcie się do występu Bonka i Michalskiego, żenujący dziennikarzyna