Rio 2016: Jedenaście momentów szczęścia, stracone nadzieje, chwile wstydu. Takie były igrzyska dla Polaków

W Rio Polacy zdobyli jedenaście medali. Jednak te igrzyska to nie tylko chwile radości, ale również stracone nadzieje i chwile wstydu.

 Redakcja
Redakcja

Paweł Fajdek wciąż nie dorósł do igrzysk?

Do grona polskich antybohaterów igrzysk w Rio z pewnością można zaliczyć właśnie jego. Przed rozpoczęciem zmagań był typowany jako jedna z naszych największych nadziei medalowych. Miał zmazać plamę sprzed czterech lat z Londynu, pokazując w Rio, że jest dojrzałym zawodnikiem.

Tymczasem nawet nie zakwalifikował się do finałowego konkursu rzutu młotem. W kwalifikacjach zajął dopiero 17. miejsce po uzyskaniu 72 metrów. Pierwszą próbę spalił, w drugiej uzyskał 71,33 m, a trzecie podejście było jego najlepszym.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Który moment z Rio zapamiętasz na dłużej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (16)
 • Allez Zgłoś komentarz
  [b]Igrzyska mielismy od Majki do Majki[/b] * i wiecie co? gdyby Wloszczowska wyszla za Majke, to bylaby [b]Majka Majka[/b]
  • Allez Zgłoś komentarz
   Zejdzcie z Fajdka. Nie macie pojecia o poziomie stresu na tym poziomie, przed milionami ludzi na zywo, w polaczeniu z zaburzeniem rytmu biologicznego (Fajdek to typowa "sowa") oraz z upalem.
   Czytaj całość
   Latwo tak gaworzyc z kanapy przed TV. ZDARZYLO sie. No i co? ...To ON stracil najwiecej , nie - a calym szacunkiem - wy
   • Killuminati Zgłoś komentarz
    Zapamiętam występ Fajdka. Skoczył jak jego idol Bronek Komorowski. Zapamiętam tez wylew hejtu na Radwańską Dujszebajewa i innych... Zapamiętam że mój narUd ma nie po kolei w głowie
    • Baca z Pomorza Zgłoś komentarz
     Najlepszy moment w Rio to wygrana druzyny z Fiji w rugby sevens! Wygrali bo.... byli najlepsi. Tak po prostu. Drugi moment to triple w wykananiu Usaina Bolt'a. Wspanialy wyczyn tego 30-latka.
     Czytaj całość
     A trzeci to piekny rzut na tasme w wykananiu Shaunea Miller w Bahamow w wyscigu na 400m kobiet. Piekny i skuteczny rzut 'na calego' na tasme. Honorowa wzmianka to zdobycie zlotego medalu w opowiadaniu zmyslonych historia w wykonaniu 32-letniego 'nastolatka' Ryana Lochte. Ten facet jak Kaczynski, nadal mieszka z mama, zajmuje sie kotem ale w odroznieniu od Jarka ma konto w banku.
     • mrfreeze Zgłoś komentarz
      Ciesze sie, ze dane mi bylo ogladac Atlante w 1996.
      • arthoo Zgłoś komentarz
       Dla wszystkich naszych medalistów i tych, którzy osiągnęli wyniki na miarę swoich możliwości - gratulacje. Nad całą reprezentacją bym się nie zachwycał (i nie mówię tu o
       Czytaj całość
       koksiarzach, bo to inna "bajka"). Polska reprezentacja 246 zawodników - 11 medali w tym 2 złote, a np. W.Brytania wprawdzie 373 osoby, ale 67 medali w tym 27 złotych.
       • Włodzimierz Cytarzyński Zgłoś komentarz
        O jakim wstydzie mówi autor tych wypocin, to jest sport, wygrywa najlepszy, owszem było kilka nieporozumień , ale dokładnie takie same miała każda inna ekipa. Cieszmy sie tym co mamy, i
        Czytaj całość
        tym , że słowo Polska było na ustach wielu obserwatorów igrzysk. Od kiedy pamiętam , a jest to już lat 60, zawsze były sukcesy i ..... porażki. Ale to właśnie jest piękno sportu. Inne narody cieszą się z faktu , że ich zawodnik w ogóle zaistniał na IO , a my Polacy jak zwykle potrafimy tylko krytykować i być wiecznymi malkontentami. Więc może to my powinniśmy się wstydzić. Osobiście dziękuję każdemu Polskiemu sportowcowi który w Rio, mnie Polaka reprezentował, i nawet jeżeli nic tam nie zdziałał, to przynajmniej próbował, ale z godłem mojego kraju na piersi
        • Elżbieta Biesiada Zgłoś komentarz
         Wielka szkoda, że w tabeli "Który moment z Rio zapamiętasz na dłużej?" nie wystąpiła kandydatura Oktawii Nowackiej, gdyż to ona na długo pozostanie w mojej pamięci z uwagi na fakt, że
         Czytaj całość
         w lipcu odłożyła kule, a w sierpniu zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym
         • Halina Helwing Zgłoś komentarz
          Bardzo dziękuje wszystkim Olimpijczykom za ich trud i wysiłek.Nie wszystkim było dane wygrać medale ale taki jest sport.
          • Leonidas spod Termopil 1 Zgłoś komentarz
           Radwańska występ życia.
           • Raven Zgłoś komentarz
            "Występ Agnieszki Radwańskiej" HAHAHAHAHAHAHAHA
            • Nyctereutes Zgłoś komentarz
             Igrzyska Polaków: Majka rozpoczął i Majka zakończyła.