• 25 : 21
  • 31 : 19
  • 31 : 21
  • 18 : 17
Dziękujemy za udział w tej relacji i już teraz zapraszamy serdecznie na starcie Chorwacja - Serbia. Początek tego meczu o godzinie 3:15. Zapraszamy na WP SportoweFakty.pl
Rywalem Amerykanów w meczu półfinałowym będą Hiszpanie. Ostatniego półfinalistę wyłoni natomiast pojedynek Chorwatów z Serbami - na triumfatora tego meczu czekają już Australijczycy.
USA wygrywa zasłużenie i pewnie melduje się w półfinale olimpijskiego turnieju w Rio! Kapitalne zawody rozegrał Kevin Durant, a amerykańscy zmiennicy wywalczyli aż 54 punkty z ławki! Ten mecz przejdzie do historii, bo z pewnością w ekipie z Argentyny kończy się pewna era, w której wielkie mecze rozgrywał Manu Ginobili
Trwa show DeMara DeRozana, który tym razem popisał się akcją meczu i znakomitym wsadem!
Ponownie z półdystansu DeMar DeRozan, a przy owacji na stojąco parkiet opuścił Manu Ginobili
Trafił DeMar DeRozan i USA o dwa oczka od setki
Fani z Argentyny od kilku minut wiwatują na cześć swoich największych zawodników, jak Manu Ginobili czy Luis Scola - wynik dla nich nie ma już najmniejszego znaczenia
Argentyńska "stara gwardia" wraca na parkiet - najprawdopodobniej jest to pożegnanie dla tych wielkich koszykarzy z występami na igrzyskach olimpijskich
Na parkiecie też już dzieje się niewiele. Reprezentanci USA znacznie spuścili z tonu przede wszystkim w defensywie. O przerwę poprosił Mike Krzyzewski
Liderzy Argentyny już w komplecie na ławce - teraz czas dla następców. Na parkiecie natomiast fiesta
Paul George z ogromną łatwością dostaje się pod strefę podkoszową rywali i ma już 17 punktów na swoim koncie. Po tej akcji zmienia go Harrison Barnes - również po raz pierwszy na parkiecie
W Argentynie dużo młodych, ale wciąż po profesorsku gra Luis Scola
Po raz pierwszy na parkiecie melduje się DeMar DeRozan , który zastąpił Kevina Duranta
Inny gracz z ławki Paul George nie chce być gorszy i też ma już na swoim koncie 15 punktów
DeMarcus Cousins rozgrywa bezapelacyjnie swój najlepszy mecz w Rio
Rozpoczęła się ostatnia kwarta tego spotkania
87 punktów ma już na swoim koncie reprezentacja USA i aż 26 oczek przewagi przed decydującą kwartą tego ćwierćfinału. Tutaj już nic nie może się zmienić.
Kevin Durant po raz siódmy zza łuku! 25 punktów przewagi USA i przerwa dla Sergio Hernandeza
Tempo gry jest niesamowite, a akcje drużyn nie trwają nawet 10 sekund
Kolejnym na tej liście jest DeMarcus Cousins , który z łatwością ograł teraz Luisa Scolę
Kyrie Irving drugim Amerykaninem z dwucyfrową zdobyczą punktową. Teraz idealnie asystą obsłużył go Carmelo Anthony
Wstrzelić nie potrafi się w ekipie USA tylko Klay Thompson, który w ostatniej akcji z narożnika trafił w kant tablicy...
Przez chwilę zawodnicy obu drużyn zapomnieli o defensywie, a punkty zdobywane są z największą łatwością. Emocji trochę dostarczyli DeAndre Jordan i Facundo Campazzo, pomiędzy którymi doszło do małego spięcia
Kilka razy się nie udało, ale w końcu dopiął swego - DeAndre Jordan z potężnym wsadem na koncie
Tym razem zza łuku Carmelo Anthony...
Kevin Durant trafia niemal wszystko! Dwie minuty drugiej połowy i już dwie kolejne trójki na jego koncie
Pierwsze punkty w drugiej połowie lądują na koncie Kyrie Irvinga , który przy tym zaliczył tak naprawdę asystom do samego siebie. Dodatkowo trójką szybko poprawia Kevin Durant
Już za chwilę wracamy do gry w ćwierćfinałowym meczu USA - Argentyna. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ostatnie 20 minut rywalizacji w Rio dla tej drugiej ekipy
Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty koszykarze z USA zaliczyli serię 27:2 i to właśnie ten fragment zbudował ich przewagę. Jeżeli tylko Amerykanie są skupieni i grają mocną defensywę, rywale nie mają nic do powiedzenia. Zapowiada się trzeci ćwierćfinał turnieju męskiego bez większych emocji
W końcówce pierwszej połowy reprezentanci Argentyny zdołali nieco zmniejszyć straty i do szatni na przerwę schodzą ze stratą "tylko" 16 oczek
O przerwę poprosił Mike Krzyzewski, a po niej dwa rzuty wolne wykona Nicolas Laprovittola
Popisy strzeleckie trwają w najlepsze, a Kevin Durant ma już na swoim koncie 18 punktów
Jeżeli ktoś myślał, że Amerykanie są w kryzysie, to ten mecz chyba jest zdecydowanym zaprzeczeniem tej tezy
Argentyńczycy są zupełnie bezradni przy defensywie Amerykanów i popełniają seryjnie straty
Carmelo Anthony ma już trzy przewinienia, ale USA ma już 20 punktów przewagi. Kolejna przerwa dla Sergio Hernandeza
Paul George i przewaga USA rośnie z sekundy na sekundę - rywale wydają się być bezsilni
Swoje popisy "na koźle" rozpoczyna też Kyrie Irving
Wrócił na parkiet Carmelo Anthony i szybko zdobył swoje pierwsze punkty w meczu
Na problemy Argentyny Facundo Campazzo - tym razem na jego koncie akcja 2+1 i pierwsze punkty tej reprezentacji w tej kwarcie
Trwają strzeleckie popisy Kevina Duranta , który trafił trzecią trójkę, a dodatkowo akcję 2+1 zaliczył Jimmy Butler
DeMarcus Cousins jest w tym meczu podkoszową bestią - tym razem akcja 2+1 na jego koncie
Paul George celnie z półdystansu powiększając przewagę Amerykanów. Ci mocno poprawili defensywę, a i w ataku złapali swój zabójczy rytm wykorzystując do maksimum każdą swoją przewagę
Drugą kwartę zacznie reprezentacja Argentyny
13 punktów, 4 asysty i 2 zbiórki - tak zagrał w pierwszej kwarcie Kevin Durant i głównie dzięki niemu USA zniwelowało stratę 10 punktów i prowadzą 25:21 po dziesięciu minutach gry
Kevin Durant do DeMarcus Cousins i przewaga USA rośnie
Amerykanie złapali rytm, pod koszem dominuje DeMarcus Cousins i to aktualni mistrzowie świata już na prowadzeniu
DeMarcus Cousins skuteczny na linii rzutów wolnych i jest już remis
Kevin Durant gra koszykówkę z innej planety! Już 13 punktów na jego koncie i trzy trójki!
Ależ seria USA - zza łuku trafił Kevin Durant, efektowny wsad zaliczył Paul George i na tablicy wyników już tylko trzy punktów więcej po stronie Argentyny - czas dla Sergio Hernandeza
Niesamowicie wszedł w mecz Facundo Campazzo, a USA ma już 10 punktów straty!
Amerykanie nie potrafią się wstrzelić zza łuku - na chwilę obecną tylko 1/8 w tym elemencie
Na boisku pojawia się Paul George, który zastąpił Carmelo Anthony'ego - ten drugi ma już na swoim koncie dwa przewinienia
Manu Ginobili wślizgnął się pod kosza i Argentyna prowadzi różnicą siedmiu oczek! Mike Krzyzewski prosi o przerwę
Szaleje Facundo Campazzo, ale Kevin Durant jest niesamowicie skuteczny
W końcu trójka na koncie Amerykanów - za czwartym podejściem trafił Kevin Durant
Już dwa pudła w rzutach z dystansu zaliczył Carmelo Anthony, a rywale punktują swobodnie
Facundo Campazzo skutecznie pod kosz i Argentyna na prowadzeniu
Konto punktowe Argentyny otwarł z kolei Luis Scola
Pierwsze punkty w meczu wędrują na konto Kevina Duranta , który skutecznie wyegzekwował dwa rzuty wolne
Pierwsze piątki już na parkiecie. Jeszcze kilka sekund do pierwszego gwizdka w meczu
W hali Carioca Arena 1 odgrywane są właśnie hymny narodowe i już za chwilę początek meczu
Amerykanie przeszli przez grupę bez porażki wygrywając komplet pięciu meczów. Ich rywale z kolei wygrali trzy z pięciu meczów. Sposób na Argentyńczyków znaleźli reprezentanci Hiszpanii i Litwy
Reprezentacja USA to zdecydowany faworyt tego meczu. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w przedolimpijskich testach i wtedy Argentyna była bez szans
Już za 15 minut początek trzeciego ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w Rio. Miejsce w półfinale zapewnili sobie już Australijczycy i Hiszpanie. O trzecie miejsce powalczą ze sobą reprezentacje USA i Argentyna