W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywający: Mir Saeid Marouflakrani (Iran)
Od początku Mistrzostw Świata 2014 grą 28-letniego Maroufa zachwycało się wielu ekspertów i kibiców na całym świecie, a reprezentacja Iranu kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa w "grupie śmierci", która swoje mecze rozgrywała w Krakowie. [ad=rectangle] Irańczycy dość niespodziewanie awansowali do najlepszej szóstki mundialu, a za "ojca" tego sukcesu można uznać ich kapitana - Mir Saeida Marouflakraniego, który grał niekonwencjonalnie, szybko, przez co rywale mieli problemy ze skutecznym blokowaniem irańskich siatkarzy.
Persowie od trzeciej fazy spuścili z tonu, gdyż wyraźnie widać było u podopiecznych Slobodana Kovaca zmęczenie morderczym turniejem. Ostatecznie mistrzowie Azji zajęli w MŚ szóste miejsce, co jest największym sukcesem tej drużyny w historii.
Atakujący: Mariusz Wlazły (Polska)
Mariusz Wlazły po czterech latach przerwy powrócił do reprezentacji Polski, która w sporej mierze dzięki jego bardzo dobrej grze zdobyła tytuł mistrza świata.
Wlazły brylował praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, począwszy od udanych ataków, poprzez blok, po potężne zagrywki, z którymi ogromne problemy mieli przyjmujący przeciwnych zespołów.
Atakujący PGE Skry Bełchatów został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) MŚ 2014 oraz okazał się zdecydowanie najlepszym punktującym tej imprezy (233 pkt).
Środkowi: Dmitrij Muserski (Rosja), Lucas Saatkamp (Brazylia)
Zdecydowanie najlepszymi środkowymi bloku podczas mundialu w Polsce okazali się Rosjanin Dmitrij Muserski oraz Brazylijczyk Lucas Saatkamp.
Muserski jako jedyny nie zawiódł w reprezentacji Rosji w trakcie Mistrzostw Świata 2014. Siatkarz Biełogorie Biełgorod starał się jak mógł, potężnie atakował oraz zagrywał, ale nie miał zbyt dużego wsparcia ze strony kolegów, zaś Rosjanie zakończyli zmagania na piątej pozycji.
Natomiast Lucas był jednym z liderów Canarinhos, a w całych MŚ zdobył 139 "oczek" (7. miejsce wśród najlepiej punktujących), wyprzedzając atakującego Wallace'a. "Papierkiem lakmusowym" formy Saatkampa może być jego finałowy występ przeciwko Polsce, w którym zdobył 15 punktów, w tym aż 8 blokiem.
Przyjmujący: Ricardo Lucarelli (Brazylia), Earvin N'Gapeth (Francja)
Brazylijczyk Ricardo Lucarelli i Francuz Earvin N'Gapeth mają za sobą świetny turniej, w którym zadziwiali kibiców na całym świecie swoimi bogatymi wachlarzami różnorodnych zagrań.
Lucarelli bardziej bazował na swojej skoczności, dynamice i sile fizycznej, zaś N'Gapeth często wykorzystał techniczne rozwiązania, spryt, ale kiedy trzeba było potrafił również bardzo mocno zbić piłkę w boisko przeciwnika.
Brazylijski przyjmujący w całych MŚ zdobył 173 punkty (5. miejsce wśród najlepiej punktujących), natomiast reprezentant Trójkolorowych zapisał na swoim koncie 188 "oczek" (4. miejsce wśród najlepiej punktujących).
Libero: Jenia Grebennikov (Francja)
Większość siatkarzy, grając przeciwko Francuzom, z pewnością zastanawiało się, jak to możliwe, że 24-letni Jenia Grebennikov tak dokładnie przyjmuje niemal wszystkie ich zagrywki oraz potrafi obronić piłkę, która wydaje się, że jest już "nie do obrony".
Francuski siatkarz po raz kolejny udowodnił, że należy do najlepszych specjalistów na swojej pozycji, za co otrzymał statuetkę dla najlepszego libero mistrzostw świata 2014.
[b]Ławka rezerwowych: Benjamin Toniutti (Francja), Georg Grozer (Niemcy), Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (Iran), Karol Kłos (Polska), Denis Kaliberda (Niemcy ), Mateusz Mika (Polska), Paweł Zatorski (Polska). => Mamy już 10 tysięcy fanów na Facebooku! Dziękujemy za zaufanie!
[/b]