WT Stare Jabłonki: Trzy polskie duety zagrają w fazie pucharowej

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W piątek zakończyła się rywalizacja grupowa w turnieju mężczyzn World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach. Awans do fazy pucharowej wywalczyły trzy polskie duety.

Łatwe zwycięstwo w swoim trzecim meczu fazy grupowej odnieśli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Najlepsza polska para pokonała Brazylijczyków Evandro i Vitora Felipe w dwóch setach. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Polaków do 13. W drugiej odsłonie rywale zawiesili poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 21:19 na korzyść Polaków, co oznacza, że wywalczyli oni awans do kolejnej fazy.

Wyniki reprezentantów Polski:

Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel - Evandro / Vitor Felipe 2:0 (21:13, 21:19)

Miejsce Para Punkty Bilans Sety
1.Doppler / Horst52-14:4
2.Fijałek / Prudel52-15:2
3.Evandro / Vitor Felipe41-23:4
4.Liamin / Barsouk41-22:4

[ad=rectangle] Trzecie zwycięstwo w fazie grupowej odnieśli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. W dwóch setach pokonali oni Niemców Jonathana Erdmanna i Kay'a Matysika. W pierwszym z nich Polacy dali ugrać rywalom 16 "oczek", a w drugiej partii Niemcy zdobyli 18 punktów. Dzięki temu triumfowi Kądzioła i Szałankiewicz są rozstawieni w drugiej rundzie fazy pucharowej.

Jonathan Erdmann / Kay Matysik - Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz 0:2 (16:21, 18:21)

1.Kądzioła / Szałankiewicz63-06:2
2.Erdmann / Matysik52-14:2
3.Fuchs / Kaczmarek41-23:5
4.Marcio Araujo / Ricardo30-32:6

Łatwe zwycięstwo nad Estończykami Kristo Kollo i Rivo Vesikiem odnieśli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Polacy w obu setach nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. W pierwszym z nich wygrali do dziesięciu, a w drugim do trzynastu i jako trzeci polski duet zapewnili sobie awans do dalszej fazy zmagań w World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach.

Bartosz Łosiak / Piotr Kantor - Kristo Kollo / Rivo Vesik 2:0 (21:10, 21:13)

1.Samoilovs / Smedins63-06:0
2.Łosiak / Kantor52-14:3
3.Gibb / Patterson41-23:4
4.Kollo / Vesik30-30:6

Trzeciej porażki w swojej grupie doznali Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Tym razem lepsi okazali się Austriacy Alexander Huber i Robin Seidl, którzy w pierwszym secie oddali Polakom 15 punktów. Bryl i Kujawiak w drugim secie niespodziewanie pokonali rywali do 17, lecz w tie-breaku nie mieli już nic do powiedzenia i start w turnieju głównym w Starych Jabłonkach zakończyli bez zwycięstwa.

Alexander Huber / Robin Seidl - Michał Bryl / Kacper Kujawiak 2:1 (21:15, 17:21, 15:8)

1.Rosenthal / Dalhausser63-06:0
2.Huber / Seidl52-14:4
3.Bockermann / Urbatzka41-23:4
4.Bryl / Kujawiak30-31:4

W trzech setach przegrali również Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy musieli uznać wyższość Kanadyjczyków Chaima Schalka i Bena Saxtona. Pierwszy set zakończył się triumfem Schalka i Saxtona, którzy dali ugrać Polakom 18 punktów. Druga partia padła łupem Polaków, a w trzecim secie bez problemów wygrali Kanadyjczycy. Tym samym Kosiak i Rudol odpadli z dalszej rywalizacji.

Chaim Schalk / Ben Saxton - Maciej Kosiak / Maciej Rudol 2:1 (21:18, 20:22, 15:9)