WT Stare Jabłonki: Brazylijsko-niemieckie półfinały kobiet

Pogromczynie Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej odpadły z imprezy w Starych Jabłonkach. W półfinałach zaprezentują się po dwa duety z Niemiec i Brazylii.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W ćwierćfinałach zwycięstwa odnosiły tylko pary dwóch nacji: Brazylii i Niemiec. Z imprezą pożegnały się Agatha Bednarczuk i Barbara Seixas, które w drabince były oznaczone numerem drugim. Ich pogromczyniami okazały się Katrin Holtwick i Ilka Semmler, rewanżując się za niedawną porażkę w cyklu World Tour.
- Grałyśmy przeciwko sobie w Long Beach, teraz przydarzyła się niemal odwrotna sytuacja. Nie chciałyśmy zagrać, jak wtedy, więc byłyśmy mocno zmotywowane przed tym spotkaniem. To nasz kolejny świetny wynik - powiedziała po meczu Holtwick. Niemki ostatnio spisują się bardzo dobrze, więc awans do półfinału nie jest niespodzianką. - Od imprezy w Gstaad, gdzie zwyciężyłyśmy, grałyśmy w wielu imprezach, podróżując dookoła świata. To było męczące, ale ostatnie dwa tygodnie odpoczywałyśmy w Niemczech i nabrałyśmy sił - dodała Semmler. Niemki w półfinale zagrają z Talitą Antunes i Larissą Francą. Fernanda i Taiana Lima w ćwierćfinale pokonały Kristynę Kolocovą i Marketę Slukovą. - To nieźle spisujący się duet, mają sporo dobrych wyników w tym sezonie i grają ze sobą od dłuższego czasu. Rozegrałyśmy świetne spotkanie, grając tak, jak sobie założyłyśmy przed meczem - skomentowała Fernanda, dla której to dopiero drugi sezon na plaży. W World Tourze zadebiutowała dopiero w poprzednim sezonie, a wcześniej występowała na hali.

Ich sobotnimi rywalkami będą Laura Ludwig i Julia Sude, które rozegrały jako jedyne trzysetową batalię w ćwierćfinale, pokonując ostatecznie Heather Bansley i Sarah Pavan.

Wyniki ćwierćfinałów:

Kristyna Kolocova / Marketa Slukova (Czechy, 3) - Taiana Lima / Fernanda (Brazylia, 8) 0:2 (13:21, 18:21)
Larissa Franca / Talita Antunes (Brazylia, 13) - Liliana Fernandez / Elisa Baquerizo (Hiszpania, 5) 2:0 (23:21, 21:16)
Katrin Holtwick / Ilka Semmler (Niemcy, 4) - Agatha Bednarczuk / Barbara Seixas (Brazylia, 2) 2:0 (21:18, 21:15)
Heather Bansley / Sarah Pavan (Kanada, 19) - Laura Ludwig / Julia Sude (Niemcy, 11) 1:2 (15:21, 23:21, 10:15)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×