Dwa srebrne medale Polaków na mistrzostwach Europy do lat 18

W rozegranych w norweskim Kristiansand mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej dobrze spisały się polskie pary, które zdobyły srebrne medale.

Łukasz Witczyk
Dla młodych Polek to jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze. Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk w finale musiały uznać wyższość Leonii Klinke oraz Leny Ottens. Niemiecki duet nie dał biało-czerwonym żadnych szans. W pierwszym secie Klinke i Ottens wygrały do 14, a w drugiej partii oddały Polkom o dwa punkty więcej.
Trzecie miejsce w mistrzostwach Europy do lat 18 zajęły Ida Sinisalo i Niina Ahtiainen. Finki w dwóch setach pokonały inną niemiecką parę: Marię Koloseus i Viktorię Seeber. Pojedynek ten był bardziej wyrównany niż finałowa partia. W pierwszej odsłonie Finki wygrały do 19, a w decydującym o brązowym medalu drugim secie oddały Niemkom 18 "oczek".

Również w turnieju mężczyzn srebrny medal zdobyli reprezentanci Polski. Maciej Lewicki i Adam Lenc, podobnie jak ich koleżanki, w finale przegrali z Niemcami. Po złoty medal europejskiego czempionatu sięgnęli Julius Thole i Sven Winter, którzy pokonali biało-czerwonych w trzech setach. Pierwszy z nich zakończył się triumfem Polaków 21:19, lecz w dwóch kolejnych Niemcy nie dali żadnych szans rywalom. W drugiej odsłonie było 21:11, a w tie-breaku 15:7.

Po brązowy medal sięgnęli Oscar Jimenez i Alejandro Huerta. Hiszpanie w trzech setach wygrali z Rubenem Penningą i Nikitą Artamonowem z Holandii. W pierwszej odsłonie do 19 zwyciężyli Holendrzy. W drugiej odsłonie Hiszpanie wyrównali stan meczu (triumf do 17), a w tie-breaku oddali rywalom 9 "oczek".

Wyniki:

Kobiety:

Finał:

Leonia Klinke / Lena Ottens (Niemcy)  - Aleksandra Stępień / Marta Pietroczuk (Polska) 2:0 (21:14, 21:16)

Mecz o. 3 miejsce:
Ida Sinisalo / Niina Ahtiainen (Finlandia - Maria Koloseus / Viktoria Seeber (Niemcy) 2:0 (21:19, 21:18)

Mężczyźni:

Finał:

Maciej Lewicki / Adam Lenc (Polska) - Julius Thole / Sven Winter (Niemcy) 1:2 (21:19, 11:21, 7:15)

Mecz o 3. miejsce:

Ruben Penninga / Nikita Artamonov (Holandia) - Oscar Jimenez / Alejandro Huerta (Hiszpania) 1:2 (21:19, 17:21, 9:15)