Xiamen Open: Hiszpanie górą na chińskich plażach

Hiszpanie Pablo Herrera i Adrian Gavira w finale męskiego turnieju Xiamen Open pokonali duet ze Stanów Zjednoczonych Johna Hydena i Tri Bournea. Na najniższym stopniu podium stanęli Meksykanie Juan Virgen i Lombardo Ontiveros.

Szymon Łożyński

Czwarte miejsce w zawodach zajęli Konstantin Semenow i Wiaczesław Krasilnikow. Rosjanie podczas turnieju dwukrotnie pokonali polskie duety, w 1/8 finału Macieja Kosiaka z Macieja Rudolem oraz w ćwierćfinale Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka.

Sam mecz finałowy pomiędzy hiszpańskim i amerykańskim duetem był dość ciekawym widowiskiem. Zakończył się on w tie-breaku, zwycięstwem 15:12 Pablo Herrera Allepuza i Adrian Gavira Collado.

Wynik finału:
Hyden/Bourne (USA, 5) - Herrer/Gavira (Hiszpania, 7) 1:2 (14:21, 21:19, 12:15)

Wynikimeczu o brąz:
Semenow/Krasilnikow (Rosja, 4) - Virgen/Ontiveros (Meksyk, 9) 0:2 (15:21, 22:24)

Wśród pań również najlepsza okazała się para ze Starego Kontynentu. Co więcej w finale spotkały się dwa europejskie duety. Po dwóch setach rywalizacji, ze zwycięstwa w boju o złoto mogły cieszyć się Szwajcarki Isabelle Forrer / Anouk Verge-Depre, które pokonały Austriaczki Stefanie Schwaiger / Barbare Hansel. Na najniższym stopniu podium chińskiego turnieju stanęły, rozstawione z numerem pierwszym, reprezentantki USA April Ross / Kerri Walsh. W zawodach żeńskich nie wystąpiła żadna polska para.

Forrer/Verge-Depre (Szwajcaria, 5) - Schwaiger/Hansel (Austria, 29) 2:0 (21:14, 21:17)